Mülakat sistemi yine mağdur etti. Bu kez de 2019 KPSS'de Coğraya alanında Türkiye birincisi olan Alparslan Uysal'ı, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için girdiği mülakatta düşük puan vererek elediler. Mülakattaki 4 soruya da doğru cevap verdiğini söyleyen Uysal, “Öğretmenlik hakkım elimden alındı” dedi.

‘TÜRKİYE BİRİNCİSİ MÜLAKATTA ELENDİ’
Alparslan Uysal, yaşadıklarını Twitter'daki paylaşımıyla duyurdu. Paylaşıma göre Uysal, 2019 KPSS sınavında 86 puan alarak Coğrafya öğretmenliği alanında Türkiye birincisi oldu. Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için başvuran Uysal, mülakat sınavına girdi. 

'TERCİH YAPAMADI'
Ancak sonuçları görünce hayal kırıklığına uğradı. “Tercih yapmaya hak kazanamadınız” ifadeleriyle karşılaşan Uysal, "Sözlü sınav sonucunda puanım 55'e düşürüldü" dedi. Öğretmenlik hakkının elinden alındığını vurgulayan Uysal, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

‘ÖĞRETMENLİK HAKKIMI ELİMDEN ALDILAR’
“2019 KPSS’de coğrafya öğretmenliği alanında birinci oldum. Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü sınav sonucunda puanım 55’e düşürüldü ve öğretmenlik hakkım elimden alındı. Sözlü sınavda sorulan 4 soruyu da doğru cevaplamıștım."

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ