Genel
07 Temmuz 2017 ( 1285 görüntülenme )

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI ONLARA ÇOK FENA KIZDI!..

Metin Feyzioğlu: Adalet Yürüyüşü'nü kötülemişim gibi yayın yapmak sahtekarlıktır, yalancılıktır, ahlaksızlıktır


Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü” ile ilgili açıklama yaptı.  

“Adalet Yürüyüşü”nün toplumsal bir ihtiyaç olduğunu ifade eden Metin Feyzioğlu, “Adalet yürüyüşüne karşı tek cümlem yoktur. Sanki adalet yürüyüşünü kötülemişim gibi yayın yapmak sahtekarlıktır, yalancılıktır, ahlaksızlıktır.” ifadelerini kullandı.

Metin Feyzioğlu’nun açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle: 

“1. Defalarca açıkladım: Adalet yürüyüşü, toplumsal bir ihtiyaca işaret ediyor.

2. Adalet yürüyüşüne karşı tek cümlem yoktur. Sanki adalet yürüyüşünü kötülemişim gibi yayın yapmak sahtekarlıktır, yalancılıktır, ahlaksızlıktır.

3. Bu önemli faaliyet, bir siyasi parti tarafından organize edilmektedir. Zaten yol boyunca da grup, parti meclisi ve MYK toplantıları yapılmıştır. Yani: FAALİYETİN DEĞERLİ VE ÖNEMLİ OLMASI AYRI, SİYASİ PARTİ FAALİYETİ OLMASI AYRIDIR.

4. TBB; kanuna göre yargının en üst kurumlarından biridir. Bu sebeple hiçbir zaman hiçbir siyasi partinin hiçbir faaliyetine katılmamıştır, katılamaz. Katılırsa, sözünün değeri azalır. TBB'nin sözünün değerinin azalması, topluma faydasını azaltır.

5. Bu gerekçe, bazılarını tatmin eder, bazılarını etmez. Ancak biz hareket tarzımızı ilkeler üzerinden şekillendiririz(...).

Feyzioğlu son olarak şunları söyledi:

"Anlaşılan, adalet yürüyüşünde samimi olmayan bazılarının tek derdi; gösteriş yapmak ve temsil ettiğimiz ilke ve değerlerden duydukları öfkeyle bize vurmak. Bu kişilere biz yine de samimiyetle bir tavsiyede bulunalım. Arada bir katılıp fotoğraflarını paylaştıkları yürüyüşün anafikri olan "adalet"in ne olduğunu ve nasıl sağlanacağını anlamak için bizim yıllardır yazıp, Türkiye'nin her köşesinde halkımıza anlattıklarımızı okusunlar. Amma anlamak için TANE TANE OKUSUNLAR, HATTA ANLAMADIKLARI YERLERİ SORSUNLAR.”

Kaynak: Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ