31817 görüntülenme 25 Ocak 2022
İstanbul Havalimanı'nın kar fırtınasından olumsuz etkilenen yerlerin başında gelmesi, yolcuların ve personelin kabus dolu anlar yaşamasına neden oldu. Saatlerdir havalimanında mahsur kalan yolcular, “we need hotel (otele ihtiyacımız var)” sloganları atarak isyan etti. İstanbul Havalimanı'nda mahsur kalan yolcuların "Otel istiyoruz" protestolarının ardından havalimanına çevik kuvvet girdi.

KAR YOĞUN ULAŞIMDA BÜYÜK SORUN
İstanbul’da dün akşam saatlerinde etkisini arttıran yoğun kar yağışı mega kent İstanbul’u esir aldı. Çok sayıda araç yolda kaldı, uçuşlar iptal edildi, kente araç giriş ve çıkışları kapatıldı. Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı kısmi bir iki sorun dışında ulaşıma açık kalırken, İstanbul Havalimanı yoğun kar yağışından en çok etkilenen yerlerin başında yer aldı.

YERDE YATMAK İÇİN KARTON KUTU

Saatlerce uçakta mahsur kaldıktan sonra güçlükle havalimanına getirilen yolcularla, terminalde bekleyen yolculara uyumaları için karton dağıtıldı. Geceyi bu şekilde geçiren yolcular, isyan etti. Havaalanının avlusunda toplanan yolcular, İngilizce, “we need hotel” yani “otele ihtiyacımız var” sloganı attı.

ÇEVİK KUVVET DEVREDE
İstanbul Havalimanı'nda mahsur kalan yolcuların "Otel istiyoruz" protestolarının ardından havalimanına çevik kuvvet girdi.

DÜNYA İZLİYOR
O anları cep telefonuyla görüntüleyen yolcular, sosyal medyadan paylaştı. Kimi yolcuların paylaşımlarında BBC gibi uluslararası basın kuruluşları ile İngiltere Başbakanı Boris Johnson’u eklemeleri dikkat çekti.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ