Genel
23 Ağustos 2019 ( 3475 görüntülenme )

Ordu Komutanlıklarında RÜTBE DÜŞÜRÜLDÜ!..

YAŞ’ta Türk Silahlı Kuvvetleri’nde hiçbir korgeneralin orgeneralliğe yükseltilmemesinin ardından komuta kademesinin seviyesi de düşürüldü. 


ÜÇ ORDU KOMUTANLIĞI KORGENERAL SEVİYESİNE DÜŞÜRÜLDÜ

YAŞ’ta emekliye sevk edilen Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep’in yerine Korgeneral Ali Sivri, emekliye sevk edilen 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş’ın yerine de Korgeneral Şeref Öngay getirildi. 2. Ordu Komutanlığı’na 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla, asaleten atandı. Böylece İstanbul’daki 1. Ordu Komutanlığı orgeneral seviyesinde kalırken Malatya’daki 2’inci Ordu, Erzincan’daki 3. Ordu ve İzmir’deki Ege Ordu komutanlıkları korgeneral seviyesine çekildi.

KOMUTANLIK SEVİYELERİ DÜŞÜRÜLÜYOR

Kararnameyle diğer seviyelerde de olağan durumlarda yapılanın bir alt rütbesinde gerçekleştirilen atamalar dikkat çekti. Örneğin daha önce genelde korgeneral seviyesinde atama yapılan kolordu komutanlıklarına tümgeneral, daha önce tümgeneral seviyesinde atama yapılan tümen komutanlıklarına da tuğgeneral seviyesinde atamalar yapıldı. Daha önce tuğgeneral seviyesinde komutan olarak atanan birçok tugaya da halihazırda albay rütbesindeki askerlerin komutanlık ettiği biliniyor. Bu tercihler, tüm TSK komuta kademesinde alt rütbeye düşürme kararı alındığını gösteriyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ