3243 görüntülenme25 Mart 2020
ABD Başkanı Donald Trump, Fox News sunucusu Bill Hemmer'a başta dünyayı saran yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını olmak üzere bir dizi gündem başlığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

‘ANLAŞMA İMZALAYIN, BARIŞIN’ DEMİŞ
ABD Başkanı Donald Trump, gündeme dair Fox News kanalına yaptığı açıklamalarda Türkiye'ye "Kürtlerle anlaşma imzalayın, barışın" dediğini öne sürdü. Trump, röportajın bir kısmında Türkiye'den "Bana bir iyilik yapın. Kürtlerle anlaşma imzalayın, barışın" talebinde bulunduğunu ileri sürdü.

SONUNDA ANLAŞMIŞLAR
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Türkiye'yi seven biri" diye bahseden Trump, hem Erdoğan'ın hem de Kürtlerin başta bu talebi kabul etmediğini belirtti. ABD Başkanı, tarafların sonrasında anlaşma imzaladığını kaydetti.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI
Gazeteci Aaron Rupar, ‘Trump, her iki lider de bunu yapmak istemediği, ancak mecbur kaldığını düşündüğü için Erdoğan'a Kürtlerle bir anlaşma imzalayarak sosyal mesafeli rehberlik önerme kararını tuhaf bir şekilde karşılaştırıyor’ diyerek söz konusu videoyu paylaştı: “Trump bizarrely compares his decision to recommend social distancing guidelines to Erdogan signing a deal with the Kurds, as both leaders didn't want to do it but felt obligated to”

Kaynak: Yeniçağ/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ