İstanbul’da perşembe günü başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde etkisini artırdı. TEM ve D100 kara yolunda araçlar kar yağışından dolayı yavaş şekilde ilerlerken, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin karla mücadele ekipleri, kar yağışı başladığı anlarda tuzlama çalışması yapıyor.

TRT SPİKER AÇIKKAR PAYLAŞTI, MÜCAHİT BİRİNCİ DESTEK
TRT Haber Sunucusu Işıl Açıkkar, Ulaştırma Bakanlığı’nın sorumluluk alanı olan TEM Otoyolu’nda mahsur kalan araçları paylaşarak İBB'yi sorumlu tuttu. Öte yandan AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci’nin de TRT spikeriyle aynı paylaşımı yapması dikkat çekti.

‘BAKANLIK YOLUNDAN İBB’Yİ SORUMLU TUTTU’
Ulaştırma Bakanlığı'nın sorumluluk alanında bulunan yol için İstanbul Büyükşehir Belediyesini suçlayan TRT spikeri Işıl Açıkkar, sosyal medyada gündem oldu. TRT spikeri Işıl Açıkkar Ulaştırma Bakanlığı'nın sorumluluk alanındaki bölge için İBB'yi etiketleyerek “İnsanlar yine yolda kaldı. Acaba tuzlasanız mı?” paylaşımında bulundu.

‘BAKTI YOL İBB’NİN DEĞİL, APAR TOPAR PAYLAŞIMI SİLDİ’
Açıkkar, konumun Ulaştırma Bakanlığı'na ait olduğunu fark etmesi üzerine paylaşımını silip bu kez Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nü etiketleyerek, “Kimin sorumluluğundaysa… Buradan başlayıp Beşiktaş'a kadar böyle…” diyerek tekrar bir paylaşım yaptı. Açıkkar'ın paylaşımına yanıt veren Karayolları Genel Müdürlüğü, TRT spikerinin bulunduğu konumun canlı mobese görüntülerini paylaşımına ekledi.

DURAMADI BİR PAYLAŞIM DAHA YAPTI, TEPKİ GELİNCE HESABI KORUMAYA ALDI

Işık Açıkkar bu kez de, “Peki o zaman baştan alalım… Aşağıda Vadi İstanbul'un oradan, TEM Nef stadının önü, Levent, Zincirlikuyu, Beşiktaş'a kadar böyle… Millet yine yollarda kaldı… Tuzlasanız mı acaba?” notunu düşerek yeni bir paylaşım yaptı. TRT spikeri, art arda yaptığı bu paylaşımlar sonrası sosyal medyada gündem oldu. Bunun üzerine Işık Açıkkar, herkese açık olan hesabını korumalı hale getirdi.

AKP’Lİ BİRİNCİ DE AYNI PAYLAŞIMI YAPTI
Açıkkar, tweetine Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yanıt gelince söz konusu paylaşımı kaldırdı. Öte yandan AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci’nin de TRT spikeriyle aynı paylaşımı yapması dikkat çekti. Ancak Birinci konuyu başka yönlere çekerek paylaşımlarını sürdürdü.

YİĞİT BULUT SAHNEDE
Öte yanda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Yiğit Bulut da aynı yolun fotoğrafını paylaşarak, "Vatandaş yine perişan belediye ortada yok. Ekrem İmamoğlu vatandaş için bir güvenlik sorunu!' ifadelerini kullandı.

GÖKÇEK BALIKLAMA
Bulut gibi Ekrem İmamoğlu'na yüklenen bir diğer isim de Ankara’nın AKP’li eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek oldu. Gökçek de aynı görüntüleri paylaşarak "Neredesin Ekrem?" diye sordu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ