Ana Sayfa
05 Ağustos 2017 ( 2706 görüntülenme )

FETÖ FİRARİSİ TRT EKRANINDA!.. MİLLET ŞAŞKIN!

FETÖ firarisi olduğu belirtilen ve KHK ile ihraç edilen eski Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Osman Eğri'nin TRT Diyanet’in önceki akşam yayınlanan bir programında konuşması, sosyal medyada tepki çekti. 


TRT Diyanet kanalında “Yedi Veli Yedi Fetih” adlı programda her hafta farklı konuklar yer alıyor. Önceki akşamki programda ise FETÖ firarisi olduğu belirtilen eski Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Osman Eğri konuk olarak izlettirildi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından KHK ile ihraç edildiği belirtilen Osman Eğri’nin eski programına TRT'nin yer verilmesi sosyal medyada tepki çekti. 

TRT tepkiler üzerine açıklama yaparak, programın kaydının 2013'te yapıldığını ve tekrar yayında gözden kaçtığını bildirdi. Açıklamada, eski kayıtların gözden geçirildiği, Osman Eğri’nin 1725 Aralık sürecinden önce konuk olduğu anlatıldı.

TRT'den yapılan açıklama şöyle:İLK DEĞİL

Daha önce de TRT kanalında yayınlanan bir programın tekrarında Ahmet Özhan'ın sözleri Fethullah Gülen'e ait Hüzünlü Gurbet parçasını seslendirmesi sosyal medyada büyük tepkilere neden olmuştu. Tepkiler üzerine TRT programın sehven yayınlandığını açıklamıştı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ