Genel
16 Mayıs 2017 ( 6818 görüntülenme )

TRT'DE İKİNCİ DEPREM!

TRT'de geçen hafta Şenol Göka'nın genel müdürlükten istifasının ardından dün de 8 daire başkanının görevden alındığı öğrenildi.Geçtiğimiz günlede TRT Genel Müdürü Şenol Göka'nın istifa haberi gündeme bomba gibi düşmüştü. Ekim 2014'den bu yana TRT Genel Müdürlüğü görevini yürüten Göka'nın ‘'Gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum'' diyerek bir dilekçe verdiği öğrenilmişti. Göka'nın yerine Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı İbrahim Eren, TRT’nin yeni Genel Müdürü oldu.Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre, dün de 8 daire başkanının görevden alındığı öğrenildi.


GENEL SEKRETER DE ÖZEL KALEM DE GİTTİ
Görevden alınanlardan birisi de Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un özel kalem müdürüyken TRT Genel Sekreterliğine getirdiği Bünyamin Korkmaz oldu. Şenol Göka'nın Özel Kalem Müdürü Alper Altuğ Köselerli de görevden alınan bir başka isim oldu. Görevden alınan Daire Başkanlarından bazıları şöyle: Müzik Dairesi Başkanlığına da vekalet eden Radyo Dairesi Başkanı Amber Türkmen de her iki dairedeki görevinden alındı. Dışilişkiler Dairesi Başkanı Çağlar Tankur Yürümez da görevden alınan bir başka isim oldu. 

GİDENLER ARASIDA TEFTİŞ KURULU BAŞKANI DA VAR
TRT'de dün akşam itibariyle görevden alınan diğer isimler ise şöyle: Teftiş Kurulu Başkanı Bayram Ali ErtemMuhasebe ve Finansman Dairesi Başkanı Musa AltunStüdyolar ve Program İletim Dairesi Başkanı  Yusuf YıldırımSatın Alma Dairesi Başkanı Yakup Özmen.

Kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ