İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 'Fethullah Gülen' montajına ilişkin görüntüler ak troller tarafından yeniden dolaşıma sokuldu. İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan bu oyuna "FETÖ kafası tröllerden yeni bir sahtekarlık" diyerek tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerindeki kampanyasının direktörü Necati Özkan, ak trollerin sosyal medyada açtıkları 'Süleyman Soylu Grubu'nda 'İmamoğluGülen' montajının yeniden dolaşıma sokulmasına tepki gösterdi.

RESİM FOTO MONTAJ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun terör örgütü FETÖ'nün lideri Fethullah Gülen ile beraber gösteren montajlanmış görüntülerin ak troller tarafından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya destek vermek amacıyla açılan 'Süleyman Soylu Grubu'nda yeniden dolaşıma sokulmasına sosyal medyada büyük tepki gösterildi.

TEPKİ VAR

Necati Özkan da montajlı görüntülerin yeniden dolaşıma sokulmasına sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından şu sözlerle tepki gösterdi:"FETÖ kafası tröllerden yeni bir sahtekarlık: IBB Baskanı @ekrem_imamoglu‘nu bu kez de fotoshop’la Fetullah fotografına yerleştirmişler... zavallılar!"

TEYİT ORG MONTAJI BÖYLE ÇÜRÜTMÜŞTÜ

İmamoğlu'na Gülen montajıyla ilgili teyit.org daha önce "Fotoğrafın Ekrem İmamoğlu ve Fethullah Gülen’i bir masada gösterdiği iddiası" başlığıyla şöyle incelemişti:

‘İKİ AYRI GÖRÜNTÜ MONTAJLANMIŞ

"Sosyal medyada paylaşılan ve teyit.org’a ihbar olarak gönderilen bir fotoğrafın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Fethullah Gülen’i karşılıklı olarak bir masada otururken gösterdiği iddia edildi. Ancak fotoğrafın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Fethullah Gülen’i aynı karede gösterdiği iddiası doğru değil. Fotoğraf iki ayrı görüntünün birleştirilmesiyle montajlanarak oluşturulmuş. Ekrem İmamoğlu’nun kesildiği fotoğrafın orijinali Kıbrıs ziyareti, Fethullah Gülen’in kesildiği fotoğraf ise kardeşi Seyfullah Gülen’le yaptığı bir görüşme sırasında çekilmiş.

Kaynak: Gerçekgundem/ Krttv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ