Politika
05 Eylül 2021 ( 4013 görüntülenme )

Tren Makasta 'İnecek Var'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Avcılar İlçe Başkanlık Binası açılışında konuştu. Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Babacan, iktidarın artık gidici olduğunu vurguladı. ‘Artık bir yol ayrımına geldik’ diyen Babacan, sözlerini şöyle sürdürdü;

‘ARTIK GERİ DÖNÜLMEZ UFUKTAYIZ’
*Artık dönülmez akşamın ufkundayız. Bunu nereden mi anlıyoruz? Bakıyoruz iktidar, iktidarın ortakları seçim matematiği, seçim aritmetiği, seçim mühendisliği işine başladı. Bu işlere kalkışmalarından belli.”

‘KENDİN ÇAL KENDİN OYNA ARTIK BİTTİ’
*Yok baraj yüzde 5 mi olsun, yok yüzde 7 mi olsun bunun derdine düştüler. Ben daha önce de söyledim, bu gün de söylüyorum. Ne zaman ki ülkeyi yönetenler bu hesapları yapmaya başlar, ne zaman ki ülkeyi yönetenler ancak oyunun kuralını, kanunlarını değiştirerek tekrar iktidar olabileceklerine inanmaya başlarlar, ne zaman ki mevcut kurallarla seçimi artık kazanamayacağını anlarlar işte o zaman başlarlar bu kanunlarla oynamaya.”

‘SANDIKTA GÖRECEKLER’
*Çok gördük biz bunları siyaset tarihinde. Kim olursa olsun hangi iktidar bu seçim matematiği, seçim mühendisliğine başladıysa halkımız bunun çarpmasını da, bölmesini de, toplamasını da sandıkta onlara öğretti. Yine öğretir hiç endişe etmeyin. Ama diyoruz ki bunlarla uğraşmaya başladıklarına göre artık iktidarın gitme vakti geldi. Bu iktidar yorgun, yoruldu. Bunu kendilerinin de kabul etmesi lazım. Vatandaşımız zaten bunu görüyor, anlıyor ama işi tadında bırakmayı da bilmek lazım.”

‘TRENDEN İNECEK VAR’

*En kısa zamanda bu iktidarın büyük ortağıyla, küçük ortağıyla, küçüğün de küçüğü ortağıyla en kısa zamanda vedalaşacağız. Onlar müsait bir yerde inecekler.”

‘TÜRKİYE’Yİ ÖFKEYE TESLİM ETMEYECEĞİZ’
İktidara geldiklerinde hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını vurgulayan Babacan, “Kimsenin şüphesi olmasın Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Gücü ele geçirenin zayıfı ezdiği, nöbetleşe zorbalığın hüküm sürdüğü bir Türkiye’ye asla bir daha izin vermeyeceğiz. Türkiye’yi öfkeye teslim etmeyeceğiz. Çünkü çok iyi biliyoruz ki her gecenin bir sabahı, her kışın bir baharı ve her kavganın da bir barışı vardır. Çok iyi biliyoruz ki, kutuplaşmadan, bağırıp çağırıştan hiç kimseye fayda gelmez. Çünkü adaletsiz hesaplaşma huzur getirmez.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ