Genel
13 Ağustos 2017 ( 1039 görüntülenme )

TRABZON'DA İSTİFA!..

MHP'de istifalar devam ediyor


MHP Trabzon İl Disiplin Kurulu üyesi Azmi Kuvvetli, yazılı olarak yaptığı açıklamada görevinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Kuvvetli yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 

"BAHÇELİ'DE EKSEN KAYMASI"

"7 Haziran 2015 Milletvekili Genel seçim sonuçları resmi olarak açıklanmadan Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli Bey’in parti yönetimi ile istişare yapmadan seçim sonuçları üzerinden yaptığı siyasi değerlendirmelerle başlayan eksen kayması üzerinden yaklaşık 26 ay geçmesine rağmen parti, aynı hatalarla yönetilmeye devam ettiğine üzülerek şahit olmaktayız."

"İHRAÇLAR HAYAL KIRIKLIĞINA YOLAÇTI"

"Bu olumsuzlukları vaktiyle gören Genel Başkan Adayları öncülüğünde partinin yegane sahini olan üst kurul delegelerin 748’inin olağanüstü kongre talepleri karşılıksız kalmış ve herkesin malumu olan mahkeme süreçleri yaşanmıştır. Olağanüstü kongreye öncülük eden Genel Başkan Adayı Sayın Meral Akşener Hanımefendi, Sayın Ümit Özdağ Bey ve Sayın Sinan Ongan  Bey ile bazı milletvekilleri ihracı gerektirecek gerekçe gösterilmeden ihraç edilmişlerdir. Bu ihraçlar parti içi demokrasinin olmadığı ve yıllarca hukuksuz yargılamalardan en çok zara gören ülkücü camiada tasvip edilmediği gibi büyük hayal kırıklığı da yaratmıştır."

"PARTİ İÇİNDE MÜCADELE İMKANI KALMADI"

Ayrıca Milliyetçi Hareket Partisinde Genel Başkan ve yönetimi siyasi ikballerini önceleyen bir anlayışla partiyi bir başka partinin yedeği haline getirmeleri asla kabulü mümkün değildir. Bu uygulamalara bakıldığında partinin kuruluş amaçları doğrultusunda siyaset üretmesi için parti içinde kalıp mücadele etme imkanı da maalesef kalmamıştır. "

"hedef ve ülkülerim yok sayıldığı için istifa ediyorum"
"Bu noktadan hareketle hedef ve ülkülerimize artık hizmet etmediğine inandığım Milliyetçi Haraket Partisi içinde kalmayı anlamlı bulmadığım için ülkücülüğümün bana yüklediği sorumluluğu ile Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon İl Disiplin Kurulu üyeliği ve hukuki bağım olan parti üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyuna saygı ile duyuyorum."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ