Çiftlik Bank üzerinden Türkiye'de binlerce kişiyi dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın, Brezilya Sao Paulo kentinde Türk Başkonsolosluğu'na teslim olduğu belirtildi. Tosuncukla ilgili Yeniçağ yazarı ve Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

‘PARALAR ÇOKTAN PAYLAŞILMIŞTIR’
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Uğuroğlu mesajında; "Çiftlik Bank ile 132 bin 222 kişiden 1 milyar 139 milyon lira toplayarak, yurt dışına kaçan Tosuncuk Mehmet Aydın Brezilya'da Sao Paulo Başkonsolosluğu'na teslim oldu Demek ki "Duygusal bağlantılar" kuruldu. 3-5 yıl ya yatar ya yatmaz. Paralar mı? Çoktan paylaşılmıştır" ifadelerini kullandı..

TOSUNCUK ‘’TÜRK YARGISINA TESLİM OLACAĞIM’
Mehmet Aydın teslim olmadan "Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur" demişti.

SEDAT PEKER’DEN TWEET
Öte yanda Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabından tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın teslim olması ile ilgili paylaşımda bulundu. Peker paylaşımında Soylu’nun kasası olduğunu ileri sürdüğü Cihan Ekşi’nin Tosuncuk’la bağlantılı olduğu konusundaki ısrarını sürdürdü.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ