4488 görüntülenme09 Eylül 2020
Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Covid-19'a karşı farkındalık oluşturmak için binlerce tişört ile maske hazırlayarak şehrin 5 farklı noktasında dağıtım yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Gelin tişörtlerimizi gönüllü olarak üstünüzde taşıyın, hep birlikte salgınla mücadelemizi güçlendirelim" dedi.

‘GÖNÜLLÜ OLUN’
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, Twitter hesabından paylaştığı videoda, "Covid-19'a karşı farkındalık oluşturmak için hazırladığımız binlerce tişört ile maskeyi şehrimizin 5 farklı noktasında hemşehrilerimize dağıttık. Gelin tişörtlerimizi gönüllü olarak üstünüzde taşıyın, hep birlikte salgınla mücadelemizi güçlendirelim" dedi.

‘TEDBİRLİ OLUN’
Şehirde artan vakalar üzerine söz konusu uygulamaya geçildiğini belirten Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, "Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, yayılım hızında görülen artış üzerine, Koronavirüs'e karşı dikkat tişörtlerini Ankara'da 5 merkezde vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Halkımızı sürecin ciddiyetini kavramaya, bireysel önlemler almaya davet ediyoruz" ifadesini kullandı. Vatandaşlar da uygulamadan memnun olduklarını dile getirdi.

Kaynak: Ankara Büyükşehir Belediyesi/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ