AKP’ye yakınlığıyla bilinen Doğu Perinçek’in liderliğinin yaptığı Vatan Partisi’nin gençlik kolları Türkiye Gençlik Birliği, baro başkanlarının yürüyüşüne destek vermeyen TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun yanında yer aldığını açıkladı.

TGB BAROLARIN KARŞISINDA
Türkiye’de baroların başkanları, iktidarın meslek örgütlerinin yapısını değiştirme planı karşısında ‘Savunma Yürüyor’ eylemi yaparken, Vatan Partisi’nin gençlik kolları, yürüyüşe destek vermeyerek iktidar yanlısı bir tutum takınan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’na sahip çıktı.

TGB: ‘FEYZİOĞLU İYİ ÇALIŞIYOR’
AKP’ye ve Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Doğu Perinçek’in lideri olduğu Vatan Partisi’nin gençlik örgütü olan Türkiye Gençlik Birliği (TGB), kurumsal hesabından attığı tweetle, baro başkanlarının Feyzioğlu’nun çalışmalarını ‘baltaladığını’ öne sürdü. TGB, Feyzioğlu’na sahip çıkan ve baroların karşısında olduğunu beyan eden paylaşımı şu şekilde:

‘FEYZİOĞLUNUN YANINDA BAROLARIN KARŞISINDAYIZ’
“Feyzioğlu, avukatların sorunlarını çözmek için Meclis ve Bakanlıkla birlikte çalışıyor, başını İstanbul, Ankara ve İzmir Baro Başkanlarının çektiği bazı barolar bu süreci baltalıyor. Amaçları sorun çözmek değil sorun yaratmak olan bu Baroların karşısında, Feyzioğlunun yanındayız.”

NELER YAŞANIYOR
AKP'nin baroların yönetimine ilişkin hazırladığı yasa değişikliği taslağını protesto etmek için harekete geçen baro başkanları temsili 20 kilometrelik yürüyüşün ardından bugün Ankara girişinde bir araya geldi. Eskişehir yolunda bir araya gelen baro başkanları polis engeliyle karşılaştı. Ankara'nın girişinde yoğun bir polis denetimiyle karşılaşan barı başkanlarının Ankara'ya girmesine izin verilmedi.

METİN FEYZİOĞLU AYRI BİR GRUPLA ANITKABİR'DE
Ankara'nın girişinde şehre girişleri engellenen baro başkanları oturma eylemi başlatırken Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ise beraberindeki 16 ilin baro başkanı ile Anıtkabir'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıktı. Feyzioğlu'na Afyon, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Konya, Elazığ, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Çorum, Yozgat, Kütahya, Edirne, Samsun Erzurum, Kahramanmaraş baro başkanları eşlik etti.Metin Feyzioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Baro Başkanlarımızla Atamızın manevi huzurundayız." ifadelerini kullandı.

BARO BAŞKANLARINDAN OTURMA EYLEMİ
Yaşanan kısa süreli arbedenin ardından şehre girişlerine izin verilmeyen baro başkanları Ankara girişinde oturma eylemi başlattı. Burada kısa bir de basın açıklaması yapıldı. Burada konuşan Muğla Baro Başkanı Cumhur Uzun, "Biz temsil ettiğimiz insanlar için bu tür hukuksuzluklarla mücadele etmek zorundayız." dedi.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ