AKP Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı - AKP eski Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı "İslamcı Kemaliste" benzeten Saray İttifakı'nın küçük ortağı Vatan Partisi Genel Başkan Doğu Perinçek'e tepki. Şamil Tayyar'ın Saray İttifakı'nın küçük ortağı Perinçek'e 3 uyarıda bulunduğu mesajı şöyle:

‘HADDİNİ BİL’
"Cumhurbaşkanımıza ‘İslamcı Kemalist’ diye rol biçen, AK Parti’nin akıl danesiymiş gibi rol çalan Perinçek ve avanesini uyarayım. Sadece FETÖ karşıtlığı sizi değerli kılmaz, ilave meziyetlere ihtiyaç var. 1/Haddinizi bileceksiniz. 2/Darbe seçmeyeceksiniz. 3/Milli olacaksınız."

‘ŞAMİL TAYYAR YİNE SAHNEDE’
“Haber işte böyle. Şamil Tayyar kod Ergenekon kumpasının medya ayağında epey uğraş veren bir isim. Neler yazmadı ki… Onca yazı onca kitap onca açık oturum ne oldu sonunda, hikaye çıktı. Yargıtay karar verdi ‘Ergenekon diye bir terör örgütü yok’ dedi. Hatırlayınız o yılları… “

‘KİMLERE KUMPAS KURULMADI Kİ’
“Bu kumpas davasında kimler yargılanmadı ki; ‘Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, emekli Jandarma Genel Komutanı Org. Şener Eruygur, emekli 1. Ordu Komutanı Org. Hurşit Tolon, Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Mustafa Balbay, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, Veli Küçük, Kemal Kerinçsiz, gazeteciler Tuncay Özkan, Hikmet Çiçek, Deniz Yıldırım, İlhan Selçuk, İnönü Üniversitesi eski rektörü Fatih Hilmioğlu yargılanan yüzlerce kişiden bazıları.”

‘NE KÖTÜLÜK YAPILMADI Kİ’
“Neler yapılmadı ki;’100 binden fazla telefon izlendi. 60 bin telefon dinlendi. Üç bin kişi hakkında takip yapıldı. Bin 360 kişi ifade verdi. 588 kişi tutuklandı. Yedi sanık ifadesini veremeden yaşamını yitirdi. Yedi sanık kansere yakalandı. Toplam sayfa sayısı 17 bini aşan 19 iddianame hazırlandı. Davada 44 gizli tanık, kimisi de eski terörist, ifade verdi.

‘KİMLER BU KUMPASI DESTEKLEMEDİ Kİ’
“Kimler konuşmadı ki; daha iddianamenin verildiği birinci gün o dönem Başbakanlık koltuğunda oturan Usta, ‘Bu davanın savcısıyım’ demiş ve ‘Millet adına hakkı aramanın hakkı savunmanın gayreti içindeyiz, eğer bu anlamda savcılık ise evet savcıyım’ diyerek ‘millet adına hak arayan bir ‘savcı’ olduğunu söylemişti.”

‘KİMLER ORTALIĞA DÜŞMEDİ Kİ’
“Kimler yazmadı ki; bir dönem AKP milletvekili olan Şamil Tayyar gazeteci sıfatıyla Ergenekon üzerine kitaplar yazmış, Ergenekon’un masaya yatırıldığı tartışma programlarının vazgeçilmez konuklarından birisi olmuştu. Yine Tayyar gibi Sabah yazarı Rasim Ozan Kütahyalı da Ergenekon konusunda bilirkişi kesilmiş ve program program gezmişti .”

TÜM BUNLAR NEYİ GÖSTERİR?
“Tüm bunlar alt alta sıralandığında bu kumpas soruşturmasına siyasi iktidarın verdiği desteği ve bu desteğin medya üzerinden örgütlü olarak işletildiğini olduğunu gösterir. Aynı zamanda Türk Ordusuyla siyasi iktidar arasında henüz gerçek nedeni bilinmeyen bir hesaplaşma olduğuna işaret eder. “

Peki bu neyin hesaplaşmasıydı?
“Bunu şimdilik bilen söylemiyor. Çünkü tüm suçlamalar düştüğüne göre, işi bilenler de hala bu düğümü çözebilecek cümleler kurmadığına göre, Türk Ordusuna kurulan bu kumpasın neden yapılmış olduğu hala bir sır olarak millet hafızasına uyuyor. Şimdilik dava bitmiş gibi görünüyor ama süreç öyle gitmiyor. Çünkü dosyası rafa kaldırılmış olsa da İlker Başbuğ hala yargılanıyor. Bu da insanı yeni bir endişeye sürüklüyor.”

Diyeceğim Şamil Tayyar FETÖ’yle mücadele edildiğini söyleyen ama bu örgüt hakkında açılmış tek bir dava dahi olmadığını gizleyen AKP’nin medya ayağı…
Şamil Tayyar tıpkısının aynısıyla PKK terör örgütüne karşı mücadele edildiğini söyleyen ama bu örgüt hakkında açılmış tek bir dava dahi olmadığını gizleyene AKP’nin kod Ergenekon kumpasından sonra şimdi medya ayağı…
Kod Ergenekon kumpası Türk Ordusuna karşı bir kumpastı, bizzat siyasi iktidar tarafından desteklenen bir kumpas. Tayyar’ın o dönem yaptığı açıklamalar bu kumpası destekler nitelikteydi. Şimdi Tayyar yine piyasada ancak bu kez kim için kime karşı?

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ