Ana Sayfa
04 Nisan 2017 ( 1467 görüntülenme )

İŞE BAKIN!.. BARZANİ ALMIŞ BAŞINI NEREYE GİDİYOR!..

BU HABER ERBİL/IRAK KAYNAKLIDIR!..


BARZANİ BÖLGESİ, DÜN( 3 NİSAN 2017), HABER ŞU:

"Başkent Erbil’de bugün Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) arasında yapılan toplantıda referandumun bu yıl yapılması kararlaştırıldı.

Başkan Mesud Barzani başkanlığında gerçekleşen KDP ile KYB üst düzey toplantıda bağımsızlık referandumu tarihinin belirlenmesi için ortak komisyon kurulacağı belirtilmişti.

Rûdaw'a konuşan KDP Politbüro üyesi Mahmud Muhammed, Erbil'e bağlı Pirmam ilçesinde yapılan toplantıda, referandumun 2017 yılında yapılmasına karar verdiklerini söyledi.

Ortak heyetin ilk olarak yarın  Kürdistan İslami Birlik (Yekgırtu) partisini ziyaret edeceği ifade edildi".

BARZANİ BÖLGESİ, BUGÜN(4 NİSAN 2017) HABER ŞU:

"Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ortak heyeti, bugün Kürdistan İslami Birlik’i (Yekgırtu) ziyaret etti.

Görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Yekgırtu Siyasi ve Halk Konseyi Başkanı Hadi Ali, partisinin referandumu önemsediğini ancak bütün tarafların parlamentonun yeniden işler hale getirilmesi ve siyasi krizin çözülmesi için çalışması gerektiğini söyledi.

Bu görüşmenin ardından heyet, Kürdistan İslami Topluluk’u (Komel) ziyaret edecek.

Dün Başkan Mesud Barzani başkanlığında toplanan KDP ve KYB, referandumla ilgili ortak komisyon kurulup, bütün taraflarla görüşülmesini kararlaştırmıştı.

Başkan Barzani, geçen Perşembe günü Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'i Erbil'deki başkanlık konutunda kabul etmişti.

Görüşmede Başkan Barzani, "Dünyanın Kürdistan halkının kendi geleceği hakkında vereceği karardan haberdar olabilmesi için yakın bir zamanda bağımsızlık referandumu düzenleyeceğiz" demişti(Rudaw).

Durum bu.
Irak ve Suriye'de sınırlar değişiyor...
Etnik ve mezhep temelinde devletçikler kuruluyor...
Türkiye sınırında kurulacak bu yeni yapıların ayakta durabilmesi için Türkiye'nin desteği şart!

PEKİ NASIL OLACAK BU İŞ?
Türkiye'de de sınıra komşu bu yeni yapılara uygun eyalet sistemi BAŞKANLIK hayata geçirilirse eğer, sınır komşuları ile yerel özerklik örtüsü altında ittifak kurulacak; 
Hem bu yeni devletçikler ayakta kalacak hem BOP hayata geçecek hem Anadolu ile Asya'nın tampon yönetimlerle bağı kesilecek!..

YANİ?
Yani ABD memnun, Rusya memnun, İsrail memnun!

YA SONRA?
Başkanlık gelirse eğer artık ikinci bir referanduma da gerek kalmaz, AKP Meclis'in büyük çoğunluğu alır, kendi kendine anayasa yapar ve ilk işi de anayasadan TÜRKTÜRK MİLLETİATATÜRK kavram ve değerlerini çıkartmak olur... Erdoğan daha dün Diyarbakır'da bu milletin adı TÜRK değil, tek millet" demedi mi!.. Çünkü Türk tarihi yok edilmeden Türk yok edilemiyor!..

REFERANDUMA KONU OLAN BAŞKANLIK HİKAYESİ KÜRESEL BİR TEZGAHTIR VE ARKASINDA DA ŞİMDİ ASKERİ ALANDA ABDRUSYA, SİYASİ ALANDA AB VARDIR!

Ben size açık söylüyorum; 
BU ANADOLU İÇİN YAPILAN TÜRKBİZANS SAVAŞIDIR!
BU 1071 MALAZGİRT'İN RÖVANŞIDIR!..

BİZİM ÇIKIŞ YOLUMUZ BELLİDİR; BU SİYASETİ DEĞİŞTİRMEK!
REFERANDUM BİR FIRSAT OLABİLİR...
Image result for BARZANİ BİRLEŞİK KÜRDİSTAN
Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ