İYİ Partili Dikbayır'dan HDP'li Önder'e: "Açıklamayan namerttir"
HDP'li Sırrı Süreyya Önder'in, İYİ Parti'nin HDP'ye aracı gönderdiği iddiasının ardından başlayan tartışma devam ediyor. Önder ispatlaması ya da isim vermesi yönündeki çağrıları reddederek "Hatırları hoş olsun diye isim verecek değilim" dedi. Önder'e İYİ Partili Ümit Dikbayır'dan sert tepki geldi.

ÖNCE ‘BİZE ARACI GÖNDERDİLER’ DEMİŞTİ
Geçtiğimiz günlerde Ruşen Çakır’la yaptığı söyleşide ““Dün bize aracı gönderen, ‘Şurada kiminle çalışalım? Nasıl çalışalım? Şunu nasıl yapalım?’ diye fikrimizi merak eden bir siyasal parti, bugün bize koordinat biçemez. İYİ Parti’yi kastediyorum. ‘Bizim nazarımızda HDP şuradadır’ falan gibi bir şey diyemez. Bu saygısızlığı bugün yapabiliyorlarsa, o gün, bizim bu ilkeselliği dayatmış olmamamızdan dolayıdır. İYİ Parti’ye hiç kızmıyorum ya da onun liderine. Biz o gün böyle yapmakla ve bu bağra basılan taşı da kimsenin merak etmemesi ile, bugün böylesi değerlendirmelerin muhatabı oluyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

SONRA ‘İSİM VERECEK DEĞİLİM’ DEDİ
İYİ Parti’nin HDP’ye aracı gönderdiği iddiasında bulunan Eski HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, yeni bir açıklama yaptı. Önder, “Hatırları hoş olsun diye isim verecek değilim, böyle bir yaklaşım bunun “suç” olduğunu benim de kabul etmem anlamına gelecektir. Gelip giden aracılar, isterlerse kendilerini ve konuşulanları açıklayabilirler” dedi.

İYİ PARTİLİ ÜMİT DİKBAYIR: ‘AÇIKLAMAYAN NAMERT’
Sırrı Süreyya Önder'in açıklamasının ardından İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır kişisel Twitter hesabından sert bir paylaşımda bulundu. "Öyle iftira atıp topu taca atmak , delikanlılığa yakışmaz" ifadelerini kullanan Dikbayır, Sırrı Süreyya Önder'e "Tükürdüğünü yalama kimle görüştüyseniz açıkla. Açıklamayan namert,gereğini yapmayanda namert" şeklinde konuştu.

İYİ PARTİ: ‘BİZ ALÇAKLARLA SİYASET YAPMIYORUZ’

"Önder’in sözlerini iftira olarak nitelendiren Yavuz Ağıralioğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Siyaset er meydanıdır, film seti değildir. Biz, siyasetimizi, bütün açık yürekliliğimizle milletimizin huzurunda yapıyoruz. İYİ Parti’ye dönük iftira kampanyasının bir hududu yok galiba! Evlatlarımız birer birer şehit olurken; partimizde, evlatlarımızın katillerine katil diyemeyen HDP’ye fikrini, zikrini sorabilecek bir tane alçak yoktur. Biz, alçaklarla siyaset yapmıyoruz. Varsa gereğini yaparız” ifadelerini kullandı.

‘KİMLERİN ORTAK OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR’
Çözüm süreci döneminde Dolmabahçe Sarayı’ndaki görüşmeyi hatırlatan Ağıralioğlu, şöyle devam etti: “Sırrı Bey’in aklı Dolmabahçe görüşmelerine gittiyse, bilsin ki henüz İYİ Parti daha kurulmamıştı. HDP’ye fikrini, zikrini soranlar mevcut iktidardı. Karıştırmasın. Kandil’e birilerini gönderip siyaset belirleyenler ve ortakları bize ahkâm kesemez. Herkes kendisine baksın."

Kaynak: Yeniçağ/gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ