İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Ozan Ceyhun'un atamasına ilişkin Viyana Büyükelçiliği'nden yapılan paylaşımı alıntılayarak "Yazıklar olsun" dedi.

‘ŞEHİDİMİZİN KEMİKLERİNİ SIZLATTINIZ YAZIKLAR OLSUN’

Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliği'nin resmi Twitter hesabından Ozan Ceyhun'un göreve başladığını duyuran bir paylaşım yapıldı. Açıklamada "Büyükelçi Ozan Ceyhun görevine başlamıştır" ifadelerine yer verildi.İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, söz konusu paylaşımı alıntılayarak "Ülkücü Şehidimiz Mustafa Erol'un kemiklerini sızlattınız. Yazıklar olsun!" ifadelerini kullandı.

İŞ BÜYÜYOR: 'BÜYÜKELÇİ, ALMAN VATANDAŞI ÇIKTI'
Viyana Büyükelçiliği görevine atanmasıyla büyük tepki çeken Ozan Ceyhun’un askerliğini yapmadığı ortaya çıktı.

ASKERLİK YAPMAMIŞ

Ülkücü Mustafa Erol’un 1977 yılından düzenlenen bombalı saldırı ile şehit olmasından sorumlu olan ve geçtiğimiz günlerde Viyana Büyükelçisi olarak atanması ile büyük tartışma yaratan Ozan Ceyhun ile ilgili yeni bir gerçek ortaya çıktı. Uzun süre yurt dışında kaçak yaşamasının ardından davası düşen ve sonrasında AKP’den milletvekili aday adayı olan Ceyhun’un askerliğini yapmadığı ortaya çıktıMustafa Erol'un katillerinden DevYol davası sanığı büyükelçi Ozan Ceyhun'un askerlik yapmadığı öğrenildi

KANUN KAÇAĞI OLDUĞU İÇİN PASAPORTU İPTAL EDİLDİ

İstanbul'daki Adana Erkek Öğrenci Yurdu'nu uzun namlulu silahlarla taradıktan sonra bombalayan ve Mustafa Erol isimli ülkücünün şehit olmasına yol açan Dev-Yolcu Ozan Ceyhun, olayın hemen ardından Avusturya'ya kaçtı. Hakkında kırmızı bülten çıkartılan, gıyabında idam cezasıyla yargılanan Ozan Ceyhun, bir süre kaldığı Avusturya'dan Almanya'ya geçti. Ardından Türkiye Cumhuriyeti Ozan Ceyhun'un pasaportunu iptal etti ve hakkında cinayetten kırmızı bülten çıkardı.

TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKTI

Ozan Ceyhun bunun üzerine kendi isteğiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıktı. Hakkındaki davalar zaman aşımından düşünce, cebindeki Alman pasaportuyla önce KKTC'ye, sonra Türkiye'ye geldi. Mustafa Sarıgül'e danışmanlık yaptıktan sonra anlaşılmaz bir şekilde AKP'ye dahil edildi ve İzmir'den aday adaylığı başvurusu yaptı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ