8738 görüntülenme 14 Mayıs 2021
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turistlere yönelik olarak hazırlanan videoda “Enjoy I’m vaccinated” (Eğlenin aşılıyım) ifadeleri yer almış tepkiler sonrası video silinmişti. Sosyal medyada vatandaşlar bu sefer de Bakan Ersoy’u istifaya çağırdı.

VATANDAŞ TEPKİLİ, ERSOY İSTİFA
Tanıtım filminde turistlerle ilgilenecek tüm personelinde “Enjoy I’m vaccinated” (Eğlenin aşılıyım) yazılı maske takacağı ifade edilmişti. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, ‘Go Türkiye’ isimli seyahat rehberi platformunun yabancı turistler için hazırladığı tanıtım, sosyal medyadan yayınladıktan 2 saat sonra silindi. Videonun silinmesi sonrası vatandaşlar sosyal medyada açtıkları #TurizmBakanıİstifa hasgtagh ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u istifaya çağırdı.

KILIÇDAROĞLU ‘LİYAKAT YOK’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sert tepki gösterdi: “ Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda! Turizm sektörünün bu gelirlere ihtiyacı var. Arada sırada liyakatlı birileriyle çalışsanız çok iyi olurdu. @RTErdogan @MehmetNuriErsoy! pic.twitter.com/w02I6hAuV9”

‘AKŞENER ‘YAZIKLAR OLSUN’

“Pandemide sadece çile ve zorluk çektirdiğiniz bu aziz millete, şimdi de utanmadan bunu yaptınız. Yazıklar olsun. pic.twitter.com/82kKkoTz3G— Meral Akşener (@meral_aksener) May 13, 2021”

Kaynak: Ajanslar /Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ