Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, son günlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan tartışmaların yaşandığı haber kanallarına çok sert tepki gösterdi.

‘BU KANALLAR İHANETİN FİGÜRANLARI’

Dündar, “Bazı haber kanallarındaki tartışma organizatörleri, vatanı kurtarıp bağımsızlığımızı sağlayan, her şeyimizi borçlu olduğumuz büyük kahramanlara hakaret edeceği önceden bilinen müfterileri davet ederek, kavga sırasında ekrana baktırma uğruna büyük bir ihanetin figüranları oluyorlar!” ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANDI?

Habertürk TV’de önceki gün yayınlanan “Enine Boyuna” programında gazeteci İsmail Saymaz ile Medipol Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Selman Öğüt arasındaki “Kemalizm” tartışması çok konuşulmuştu. İktidara yakınlığıyla bilinen Öğüt, programda Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef almış, “Kemalistler neler yaptı. Ezanı Türkçe okuttukları için özür dileyecekler. Bu ülkede Kemalistler Müslümanlara zulüm etmiştir” ifadelerini kullanmıştı.

İSMAİL SAYMAZ’DAN TEPKİ

Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz da Öğüt’e, “Bu ülkede Kemalistler sayesinde ezan okunuyor namaz kılınıyor” diyerek yanıt verdi. Saymaz ayrıca, "Bu arkadaş iki rekat namaz kılamaz, bu Kur’anın K’sini bilemez. Ben bunların tümüne namaz kıldırırım" şeklinde yanıt vermişti.

Kaynak:Günboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ