e-ticaret sitesi n11 .com, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde tepki çeken bir mesaj paylaştı. Site, tepkiler üzerine özür diledi ve konunun yanlış anlaşıldığını belirtti.

NE OLMUŞTU?

n11. İsimli alışveriş sitesi, dün mobil kullanıcılarına şu ifadelerin kullanıldığı bir mesaj gönderdi: “İçimize sinmedi, rahatsız olabileceğini göze alarak – en azından siren çalmayarak- mesaj atıyoruz. Saat 00.00 itibarıyla özel indirimli ürünler sayfası açılacak…”

‘EN AZINDAN SİREN ÇALIP RAHATSIZ ETMİYORUZ’

n11’in bu mesajının Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde “en azından siren çalmayarak” ifadesi kullanılarak paylaşılması tepki çekti. Site, konunun yanlış anlaşıldığını ifade ederek bir özür açıklaması yayınladı. n11.com'un açıklaması şöyle: Değerli kamuoyuna;

"YANLIŞ ANLAŞILDI"

n11 alışveriş sitemizin her yıl düzenlediği Alışveriş Festivali bu yıl da 11.11.2018 gece yarısı başlamıştır. Alışveriş Festivalini duyurmak amacıyla bir tanıtım kampanyası haftalar öncesinden başlatılmıştır. Gece yarısı sitemizden kampanyamızın başladığını duyuran bir bildirim atılmıştır. Bu bildirimde “sirenler çalıyor” kampanyasına gönderme yapılmıştır”.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ