Sözcü yazarı Yımaz Özdil ve gazeteci Fatih Portakal, bugün öğle saatlerinde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuoğlu'na yapılan saldırılara ilişkin sosyal medya üzerinden bir mesaj yayımladı.

ÖZDİL ‘MEMLEKETİ ÇUKUR DİZİSİNE ÇEVİRDİLER’

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuoğlu bugün öğle saatlerinde saldırıya uğradı. Saldırılar medya ve siyaset camiasında geniş tepkilere neden oldu. Saldırılara ilişkin, Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, "Memleketi çukur dizisine çevirdiler..." ifadelerini kullandı.

PORTAKAL TEPKİLİ

Eski Fox TV Ana Haber Sunucusu, gazeteci Fatih Portakal da Twitter üzerinden sert eleştirilerde bulundu.Portakal şunları söyledi:

‘ BU YÖNETİM YANLIŞ’
"Yönetenlerin kutuplaştıran söylem ve politikalarının neticesini yaşıyoruz. Biliyoruz ki son olmayacak! Çünkü adalet de bu vandallara gerekli cezayı veremiyor. Bu tipler gücü söylemlerden cesareti ise caydırıcı olmayan yargıdan alıyorlar. #SelçukÔzdağ #OrhanUğuroğlu #AfşinHatipoğlu"

YENİÇAĞ’DAN ÇOK SERT AÇIKLAMA

Öte yanda Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik, gazetemiz yazarı Orhan Uğuroğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ yapılan hain saldırıya çok sert bir mesajla yanıt verdi.

‘SALDIRGANLAR MHP’DEN GELİYORUZ DEMİŞLER

Yeniçağ Gazetesi Yazarı ve Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, bugün Ankara’da evinin önünde üç kişilik grubun uğradığı alçak saldırı sonucu kolundan yaralandı. Bugün öğlen saatlerinde ayrıca Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Selçuk Özdağ, Cuma namazına gitmek için çıktığı evinin önünde saldırıya uğradı. Uğuroğlu ifadesinde saldırganların, "MHP'den geliyoruz. MHP'yi eleştirme. Ülkücüler bunun hesabını sorar" dediğini söyledi.

TEPKİ VAR

Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik, Uğuroğlu ve Özdağ’a gerçekleştirilen hain saldırının ardından sert bir mesaj yayınladı. Çelik, mesajında şu ifadeleri kullandı:

‘İTLER SOKAĞA SALINMIŞ’
“Gazetemiz Yeniçağ'ın Ankara Temsilcisi usta gazeteci Sn. Orhan Uğuroğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sn. Selçuk Özdağ'a saldırmışlar. Söyleyecek sözü olmayanlarYine itleri sokağa salmışlar! “

İŞ ANLAŞILDI 'KORKU BÜYÜK'

Saldırıya uğrayan Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, saldırıya ilişkin konuştu.

‘KORKUYORLAR’
Uğuroğlu, "Korkumuz yok, onlar bizden korkuyor! Bizim en büyük silahımız gazeteciliğimiz ve özgür Yeniçağ gazetesi, web sayfası, televizyonu. Biz kimseden çekinmeden korkmadan, kimseye kin nefret duymadan herkesin siyasi hatalarını söylemeye devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ