Devlet Bahçeli'nin çağrısına İYİ Partililerden tepkiler gelmeye devam ediyor. İYİ Parti'nin 4. Olağanüstü Kurultayı öncesi Devlet Bahçeli'nin yaptığı çağrı dikkat çekmişti. Dün akşam saatlerinde Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunarak İYİ Parti'ye MHP çatısı altında buluşma çağrısı yapan Devlet Bahçeli, tartışmalara neden olmuştu.

‘ÖNCE PİSLİK DEDİLER, ŞİMDİ GERİ DÖNÜN DİYORLAR’

Bahçeli'nin açıklamalarına tepkiler gelmeye devam ediyor. İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Şefik Çirkin, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Bahçeli'nin İYİ Parti'nin kuruluş sürecinde yaptığı açıklamaları hatırlattı. Çirkin, "Biz MHP’den içimiz kan ağlayarak ayrıldığımızda bunu “ Arınma “ olarak nitelediniz Bize “ pislik “ dediniz yani Bir özür beklemek hakkımız değil miydi? Bu kadar mı onursuz gördünüz bizi git deyince gidecek gel deyince gelecek... Siz bizi hiç tanımadınız anlamadınız zaten" ifadelerini kullandı.

‘KOMİK BİR ÇAĞRI’


Bahçeli'nin çağrısına tepki gösteren bir diğer isim de İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican oldu. Andican, "Bahçeli’nin bize komik gelen MHP ile bütünleşme çağrısı İYİ Partinin MHP uzantısı bir parti olduğu algısı yaratmayı ve İYİ Parti tabanını ayrıştırmayı hedeflemektedir. iYİ P’nin Türk siyasetindeki yerinin MHP’den çok farklı olduğu halka gösterilinceye dek bu saldırılar sürecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ