AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun Meclis'teki odasından danışmanlarına ilişikin yaptığı "emir erlerim" paylaşımına tepkiler sürüyor.

Bağımsız Kamu Çalışanları Sendikası, Sofuoğlu'nun "emir erlerim" paylaşıma bir açıklamayla tepki gösterirken, "Sakarya Milletvekili Kenan SOFUOĞLU'nu yanında istihdam ettiği emekçileri ile ilgili yapmış olduğu onur kırıcı paylaşımını şiddetle kınıyoruz. (Tepki Üzerine Sonradan Şaka Olduğunu açıklayarak paylaşımını kaldırmış olması çalışanlara karşı bakış açısını yansıtan bu paylaşımının onur kırıcılığını hafifletmez.)

BAKSEN (Bağımsız Kamu Çalışanları Sendikası) olarak kendisini öncelikle çalışanlarından başlayarak tüm TBMM İdari Teşkilat Personelinden ve kendisini bu makama taşıyan tüm emekçilerden özür dilemeye davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

GÜLDÜREN SAVUNMA


Mecliste ayaklarını masasının üzerine uzatarak masanın yanında duran danışmanlarını fotoğraflayıp "Emirerlerim" ifadeleriyle paylaşan ve sosyal medyada çok sayıda tepki alan AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, konuyla ilgili sosyal medyadan bir açıklama yayınlayarak "Siyasete espri katmak istedim" ifadelerini kullandı.

AYAKLARINI MASAYA UZATIP EMİRERLERİYLE RESİM ÇEKTİRMİŞTİ

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Meclis'te ayaklarını uzattığı masanın yanında duran danışmanları Semih Bostanlıoğlu ve Levent Yaman'ın yer aldığı fotoğrafı, üzerine 'Emirerlerim' notu yazarak Instagram hesabından paylaşmıştı. Ancak bu paylaşım, kısa sürede çok sayıda sosyal medya kullanıcısının tepkisiyle karşılaştı.

4 dakika sonra paylaşımı kaldıran Kenan Sofuoğlu, Instagram hesabından eleştirilere yanıt veren bir açıklama yaptı. Paylaştığı fotoğrafla 'siyasete espri katmak istediğini' belirten ve eleştirilerin yanlış anlamalar üzerine yapıldığını ifade eden Milletvekili Sofuoğlu, açıklamasında şunları söyledi:

‘BİRAZ ESPRİ YAPMAK İSTEDİM’

"Siyasete biraz espri katmak amacıyla yapmış olduğum paylaşım, kastının ötesinde anlamlara taşınmıştır. Tabi ki bunu kesinlikle doğru görmüyorum ancak lüzumsuz tartışmalara sebebiyet vermemek için bu paylaşımı 4 dakika içinde kaldırdım. Yanlış anlama üzerinden gelen eleştirilerin, başımın üstünde yeri var. Hususen yanlış anlama kastiyle gelen eleştirileri milletin vicdanına havale eder saygılarımı sunarım."

Kaynak: Sputnik News/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ