31 büyükşehir ve Zongıldak'ta önceki gün 2 gün süre ile sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı kararı ile birlikte pazarlar akın eden vatandaşlar, sosyal mesafe kuralarını hiçe sayarak alışveriş yaptı. Gazeteci Uğur Dündar, dün gece ile ilgili izlenimleri paylaştı.

'YAZIK OLDU ONCA ÇABAYA, KABUS GİBİ'
Önceki gece hakkında izlenimlerini paylaşan gazeteci Uğur Dündar, “Kâbus gibi bir geceydi. Halkı hazırlamadan, belediyelere bile haber vermeden, öniz gitmedi. Pazarlar hücumda ne maske takıldı, ne de sosyal mesafe bırakıldı. Yazık oldu onca çabaya ”dedi.

Bilim Kurulu 'ACISI ÇIKACAK'
Öte yanda Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, sokağa çıkma yasağının ilan sonuçlarını dakikalarda kaydedilen izdiham görüntülerini değerlendirdi. Tevfik Özlü, “Son 5 gündür iyi gidiyordu, biraz kontrol altına almaya başlayacaktı ama bu tedbirler alınmadığı için halkımız bu tedbirsiz dışarı çıkacak için maalesef şimdi korkunç bir bulaşma nedeni var” 

'10 GÜN İÇİNDE BİR BEDELİ OLACAK '
Özlü, “Şu ana kadar son dört, beş gündür iyi haberler geliyordu ve seviniyorduk ama ben bugün bir kırılma noktasına geldiğimizi düşünüyorum bugünkü bu sokaklara taşan insanların bulaştırmasının önümüzdeki bir hafta 10 gün içerisinde bir bedelinin olacağını düşünüyorum."diye konuştu. 

TÜM TEDBİRLER HEBA OLDU
Samsun’da sokağa çıkma yasağını duyan vatandaşlar halk pazarlarına, marketlere ve fırınlara akın etti. Samsun'un İlkadım ilçesi Ağabali Caddesi üzerinde kurulan pazarda ise vatandaşlar yoğun bir şekilde alışveriş yaptı. Halk pazarı vatandaşların akın etmesiyle erken açıldı. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, dün gece 31 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edileceği duyurusunun ardından vatandaşların tekel ve fırınlara akın etmesini değerlendirdi.

‘RİSK BÜYÜK KENDİNİZİ KARANTİNAYA ALIN’
Posta yazarı Candaş Tolga Işık'a konuşan Kara, "Risk çok ama çok büyüdü. Dün akşam itibarıyla sokağa çıkanların mutlak ama mutlak suretle kendilerini karantinaya almaları gerekiyor" ifadesini kullandı.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ