45174 görüntülenme 03 Şubat 2022
Samsun'da, Milli Mücadele'nin simge eserlerinden, Atatürk Parkı'ndaki Onur Anıtı'na alçak bir saldırı yapılmıştı. Anıta halat bağlayıp, çekmeye çalıştığı öne sürülen 2 kişi, gözaltına alınmıştı.

GÜNDÜZ İNSAN ZİNCİRİ İLE GECE MEŞALE İLE CEVAP VERDİLER
Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Özkefeli, Atatürk anıtına yapılan saldırının nefret söylemlerinden kaynaklandığını belirterek, “Bu saldırı Samsun halkının onuruna yapılmıştır. Burada, Milli Mücadele şehrinde böyle bir şeyin olmasına asla izin vermeyiz. Gerekirse çadır kurup yatarız” demişti..

İNSAN ZİNCİRİ ARDINDAN GECE YARISI MEŞALE
Alçak saldırı sonrası Samsunluların insan zinciri oluşturmuş tepkiler çığ gibi büyümüştü. Gece geç saatlerde ise Samsun halkı anıt etrafında meşale yakarak saldırganlara ve saldırmayı düşünenlere bir ders vermiş oldu.

VALİLİK: BU SAYGISIZLIK KABUL EDİLEMEZ

Samsun Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada ise "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadele yolunda ilk adımı attığı şehrimizin simgesi haline gelmiş olan Atatürk Anıtı'na (Onur Anıtı) yapılan bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz" denildi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ