CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu; gazeteciler Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu ve Hülya Kılınç'ın tutuklanmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Saray; bağımsız gazetecileri tutuklamaya, medyayı sansürlemeye ve muhalif görüşleri sindirmeye devam ediyor" dedi.

‘TUTUKLAMAYA TEPKİ’
Libya'daki MİT şehidinin cenaze törenine ilişkin yapılan haberle ilgili başlatılan soruşturmada OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç’tan sonra OdaTV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan da tutuklanmıştı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin tutuklanması kararına tepki gösterdi.Twitter hesabından bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

‘HAK HUKUK ADALET’
* Saray; bağımsız gazetecileri tutuklamaya, medyayı sansürlemeye ve muhalif görüşleri sindirmeye devam ediyor. Hiç kimse unutmasın, hukukun üstünlüğünün güvencesinde özgürce gazeteciliğin yapılacağı bir Türkiye'yi, Saraya rağmen yeniden inşa edeceğiz!

KARAR ÇIKTI: 'AĞIREL TETİKÇİLERİN İSİMLERİNİ TEK TEK SAYDI'.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılan ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen gazetemiz yazarı Murat Ağırel, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘BİZ HAKLIYIZ’
Kararın ardından Yeniçağ'a konuşan Ağırel'in avukatı "Savunmamız haklı bulundu. Savcılığın tutuklama tedbirinin çok ağır olduğu, bir tweetle ifşa amacı olmadan bu işin yapıldığına kanaat getirdi hakim bey bu nedenle de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi" ifadelerini kullandı. Ağırel daha sonra konu ile ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulunarak şunları söyledi;


‘FETÖ MEDYASI VE GAZETECİLERİ BENİ HEDEF GÖSTERDİ, KORKMUYORUM’
“Tekrar yazıyorum. Korkmuyorum. Cumhuriyet düşmanlarından,Atatürk düşmanlarından korkmuyorum. Dünün FETÖ gazetelerinin ve yayın organlarının yerini Sabah, Ahaber, akit, yenişafak, diriliş postası aldı Tetikçi gazetecileri Fatih Tezcan ,Ersoy Dede, Hilal Kaplan gibi isimler aldı.Halkı soyanları ,hırsızları ,Devlet’e yerleşmiş çeteleri belgeleri ile Uğur Mumcu çizgisinden sapmadan yazmaya devam edeceğim . Bugün ne olur bilmiyorum ancak ne olursa olsun PELİKAN çetesine teslim olmayın.”

Kaynak: Yeniçağ/Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ