Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AKP grup toplantısındaki konuşmasında gösterilen “Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ile FETÖ ilişkisi” adlı videodaki “İmamoğlu’nun danışmanı FETÖ imamı çıktı” başlıklı bölüm sonrası bir açıklama da İmamoğlu'nun avukatından geldi.

BU HABER YALAN YASAKLAMA KARARI VAR

Sosyal medyada açıklamalarda bulunan Avukat Kemal Polat, "Sayın Cumhurbaşkanı tarafından müvekkilimizle ilgili paylaşılan görsel, yalan olduğu için hakim kararıyla yasaklanan bir haberden alınmıştır" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP grup toplantısında izlettiği videoda yer alan “İmamoğlu’nun danışmanı FETÖ imamı çıktı” bölümünün görselini paylaşan Polat, “Sayın Cumhurbaşkanı tarafından müvekkilimizle ilgili paylaşılan bu görsel, yalan olduğu için hakim kararıyla yasaklanan bir haberden alınmıştır” ifadelerini kullandı. Olayın hukuki olarak ayrıntısını da aktaran Polat, şu ifadeleri kullandı;

‘BU HABER YALAN, YARGI KARARI KESİNLEŞMİŞTİR’

*Üç yıl önce çıkan habere zamanında erişim engellenmiş ve aynı konu nedeniyle bir başka gazeteye de tekzip kararı verilerek Basın İlan Kurumu tarafından reklam kesme cezası verilmiştir. Adalet Bakanlığı da gazetenin bu konudaki kanun yararına bozma başvurusunu reddetmiştir. Olumlu müfettiş raporuna rağmen İçişleri Bakanı izniyle başlatılan zorlama soruşturma neticesinde, bu konunun kovuşturma gerektirmediğine dair verilen karar kesinleşmiştir.”

‘HABERİ YAPAN İHALE YASAKLISIDIR’

*Zira Ak Parti zamanında hizmet vermeye başlayan kişinin sözleşmesi, darbeden sonra tutuklanmasıyla mevzuat çerçevesinde feshedilmiş, ödeme yapılmamış, ihale teminatı belediyeye kazandırılmış ve kişi Beylikdüzü Belediyesinin başvurusuyla ihale yasaklısı haline gelmiştir.

İFTİRALARA PAYE VERİLMİŞTİR, KAMUOYU BİLSİN

*Paylaşılan görsel; müvekkile fetöcü dedikten hemen sonra fetöden tutuklanan, sonrasında bu tür sözleri nedenle ceza alan kişileri barındıran yerel çıkar gurubunun iftiralarına paye verilerek oluşturulmuş olduğundan, hukuki durumu kamuoyuna açıklama ihtiyacı duyuyorum.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ