Türkiye ile ABD arasından varılan mütabakata tepkiler gelmeye devam ediyor.Emin Şirin, güvenli bölgeye ilişkin yaptığı açıklamada Suriyelilerin bölgeye gönderilip gönderilmeyeceğini sorarken, Sinan Oğan da güvenli bölge için 'Çekiç Güç' hatırlatması yaptı.

‘SIĞINMACILAR TÜRKİYE’DE Mİ KALACAK’

Güvenli bölge ile ilgili birçok ayrıntının kamuoyunun bilgisine sunulmaması kafa karışıklıklarına neden olurken 22. Dönem Milletvekili Emin Şirin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Suriyeliler güvenli bölgelere gönderilecek” açıklamasını hatırlattı. Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Şirin, “Yoksa hepsinin Türkiye’de kalması kesinleşti mi...” diye sordu.

Şirin, “Sn . CB nin beyanına göre Suriye’de güvenli bölgeye, Suriyeli göçmenler yerleştirilecekti. Bu anlaşma ile bu konu ne oldu? Yoksa hepsinin Türkiye’de kalması kesinleşti mi...” dedi.

OGAN: ‘İHANET NET GÖRÜNÜYOR’


24. Dönem Milletvekili Sinan Oğan ise güvenli bölge için Çekiç Güç hatırlatmasında bulundu.“Şimdi siz de bu haritayı başarı! diye yutturmaya kalkıyorsunuz ama bunun neticesi de YPG/PKK’istan olur...” diyen Oğan’ın açıklamaları şu şekilde:

‘BARZANİ DE GÜVENLİ BÖLGE SAYESİNDE GÜÇ KAZANMIŞTI’

“Ağa babanız da zamanında ”Çekiç Güç”ü başarı olarak Türk halkına yutturmuştu. Netice; Irak’ın Kuzeyinde “Barzanistan”. Şimdi siz de bu haritayı başarı! diye yutturmaya kalkıyorsunuz ama bunun neticesi de YPG/PKK’istan olur... Detaylar kamuoyuna yansıdıkça ihanet net görülüyor!”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ