3089 görüntülenme 29 Haziran 2020
Milyonlarca öğrencinin ter döktüğü YKS sınavına, soruları görmek için giren öğretmen, sınav çıkışı dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Matematik ve Fizik alanına hâkim olduğunu belirten öğretmen şunları söyledi:

‘BU SORULARI SORANLAR OTURUP KENDİLERİ ÇÖZSÜN BAKALIM’
“Bu soruların cevaplarının bilen biri olarak söylüyorum. Çocuklarımız biraz, emeklerinin karşılığını alamayacakları bir uygulama ile karşılaştılar bu sene. Soruları soranların, samimi olarak bu soruları çözmeye kalkması gerekiyor. Onların her biri, tek bir konuda uzmanlar. Sadece konularında soru çözüyorlar. Biz, bu çocuklardan 4 yıl boyunca hem Fizik, hem Kimya, hem Matematik, hem Geometri, hem Biyoloji çözmelerini istiyoruz. Hem de olağanüstü bir hızla, iki dakika 15 saniyede bütün soruları okuyup, cevabı bulmalarını bekliyoruz.

‘BİLGİNİZE ÖNEM VERMİYORLAR, SİZDEN DÜNYA ŞAMPİYONU OLMANIZ İSTENİYOR’
“Benden danışmanlık alan, ben burayı anlayamadım diyen her öğrenciye şunu söylüyorum. Sizin, konuyu bilmenizin hiçbir önemi yok. Bilginize önem vermiyorlar. Araç kullanan çok iyi bir sürücü olabilirsiniz, bunun da değeri yok. Dünya şampiyonu bir pilot olmanız isteniyor. Umarım kamuoyu bunu duyar. “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ