Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i "Birileri şu an cezaevinde süre dolduruyor. Aynı yola sen de düşebilirsin" ifadeleriyle hedef almasına İYİ Parti'den peş peşe tepkiler geldi.

Parti organlarından yapılan açıklamalarda, "Birimiz hepimiz, hepimiz Meral Akşener’iz." ifadeleri yer aldı. İYİ Parti Grubu Milletvekilleri, Başkanlık Divanı üyeleri ve İl Başkanları tarafından yapılan açıklama şöyle:

‘DEVLET GÜCÜ ARKASINA SIĞINARAK TEHDİT ETMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR’

“Biz, İYİ Parti Grubu Milletvekilleri olarak, en başta ilan etmek isteriz ki; Türkiye Cumhuriyeti devletinde Bakanlık, Milli iradenin tecelligahı Büyük Millet Meclisi’nde Başkanvekilliği yapmış, İYİ Parti Genel Başkanı, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i, Cumhurbaşkanlığı gücü ve imkanlarının ardına sığınarak tehdit etmek, kimsenin haddi değildir.”

‘TÜRK ORDUSUNA KURULAN KUMPASLARI UNUTMADIK’

“Sayın Genel Başkanımız, aziz Türk Milleti’nin evlatlarının ‘Terörist’likle itham edilmesine sessiz kalmamış, ve hakkı haykırarak, itham sahiplerini uyarmıştır. Biliyoruz ki, milletimize edilen bu hakaret ilk değil. Balyoz kumpasıyla Türk subayını, Ergenekon kumpasıyla Türk polisini, akademisyenleri, işadamlarını, gazetecileri, hukukçuları terörist ilan eden de sayın Recep Tayyip Erdoğan’dı. Terör örgütüyle kurduğu pazarlık masalarında, “Ne Mutlu Türküm Diyene” diye haykıranları terörist ilan eden de Recep Tayyip Erdoğan’dı.”

"BAKKALARIMIZI TERÖRİST İLAN EDEN ERDOĞAN"

Bugün de, iflas eden tarım politikalarının, ekonomi politikalarının bir sonucu olarak ortaya çıkan zamları “Gıda terörü” diye tarifleyerek, çiftçimizi, esnafımızı, marketçimizi, bakkallarımızı terörist ilan eden de Recep Tayyip Erdoğan. İktidar partilerine oy vermeyenleri, olmayan bir ittifak üzerinden, terörle işbirliği yapmakla itham ederek, terörist ilan eden de Recep Tayyip Erdoğan."

‘HAKİKATI HAYKIRAN BİR SESİ TEHDİT EDEMEZSİNİZ’

“Türkiye’nin İYİ insanları, aziz milletimize yapılan bu hakarete sessiz kalmadı. Genel Başkanımızın haykırdığı da, bu hakikattir. Kendi beceriksizliklerini görmeyip, ortaya çıkan tablo yüzünden, Milletimizin saygıdeğer evlatlarını terörist ilan edenler şunu bilmelidir ki; Hakikati haykıran bir sesi, ‘Hapishanelerle’ tehdit etmek, ancak darbecilerin yapabileceği bir iştir.Sayın Cumhurbaşkanı, geçmişte bu darbeci aklın mağdurlarındandı.”

‘SİYASETE AYAR VERMEYE KALKAN TEHDİT DİLİNİ MİLLET VİCDANI KABUL ETMEZ’

Ancak görüyoruz ki, mağduriyet gitmiş, artık 28 Şubat’ın o darbeci akıllarının taklidine başlanmış. Sayın Cumhurbaşkanı, 22 yıl sonra, daha iki gün önce Siirt’te, aynı meydanda, cezaevine girmesine yol açan şiiri okuyordu. Bunu yaptığının ertesi günü, ancak 28 Şubatçıların yapabileceği gibi, siyasete ayar vermeye kalkan bir tehdit dili kullanması, Türk demokrasisi açısından tarihi bir lekedir. Bu leke bizzat sayın Cumhurbaşkanı tarafından temizlenmelidir. Millet vicdanı, siyasi değerler ve demokratik erdem bunu gerektirir.

Bu vicdanı, bu değerleri, bu erdemi taşıyamayanlara, aziz milletimiz gerekli cevabı verecektir. Genel Başkanımızın, milletimizin haysiyetine uzanan dil karşısındaki tavrını ayakta alkışlıyor ve açıkça ilan ediyoruz; Birimiz hepimiz, hepimiz Meral Akşener’iz.”

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ