Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2478 görüntülenme )

Teoman'dan Skandal Türk Açıklaması

Türk olmaktan nefret ediyorum.
 Ünlü şarkıcı Teoman'ın yıllar önce yaptığı açıklamlar tepki topladı. Bir dergide yer alan yazısında Teoman, küçükken başörtüsünden, alaturka tuvaletten, seccadeden ve Türk olmaktan nefret ettiğini, bu olayın midesini bulandırdığını anlattı.

Ünlü şarkıcı Teoman'da yıllar önce gelen itiraf tepki çekti. Teoman, küçükken Türk olmaktan nefret ettiğini, bu olayın midesini bulandırdığını anlattı. Çocukluğunu anlattığı dergide bu itirafın yer alması Türkiye'ye ve Türk kültürüne bakış açısının nefret derecesinde olması büyük tepki topladı.
Şarkıcı Teoman, bir dergiye verdiği söyleşide çocukluğunu anlatarak yaşadığı toplumla ilgili düşüncelerini ifade etti. 14 yaşında iken İsviçre'de teyzesine yaptığı ziyaret sırasında yaşadıklarını kaleme alan ünlü sanatçının Türkiye'ye ve Türk kültürüne bakış açısının nasıl değiştiğini anlattığı tepki çeken ifadeler şöyle:

''Türkiye'den İstanbul'dan, Topkapı Garı'ndan, Türk Sanat Müziği'nden, türkülerden, tıklım tıklım otobüslere binerken başkalarının önüne geçmek için çabalamaktan, folklordan, futboldan, kuyruğa girmeyi bilmeyen insanlardan, çamurdan, mahallelerinden geçtiğimde sataşan çocuklardan, ter kokusundan, din ve turizm dersinden, sokak kapıları önündeki ayakkabılardan, maşrapadan, köylülerden, minibüs muavinlerinden, tığ işlerinden, gül suyu kokusundan, başörtüsünden, alaturka tuvaletten, seccadeden, elektrik ve su kesintilerinden, bağlama ve zurna sesinden, yemek yemekten, blok flütten, halay çekenlerden, göbek atanlardan, yemek kokan apartmanlardan, kalabalıktan, babasızlıktan, fakirlikten, sıskalığımdan, sevgilim olmamasından, utangaçlığımdan ve Türk olmaktan nefret ediyorum. Midemi bulandırıyor. Lottoyu kazanmalı ve burada kalmalıyım. İsviçreli olmalıyım! Burada Elvis gibi biri de olabilirim."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ