Sağlık
29 Ağustos 2021 ( 4177 görüntülenme )

Tek Hastane 'Kapatıldı'

Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi, pandemi döneminde “fiziki yetersizlik” gerekçesiyle kapatıldı.

70 YILDIR HİZMET VEREN HASTANE KAPATILDI
Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi, pandemi döneminde “fiziki yetersizlik” gerekçesiyle kapatıldı. Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Muharrem Baytemür, hastanenin iyileştirilerek tüberküloz amaçlı hastane haline getirilebileceğini söyledi.

‘VEREMLE MÜCADELE HASTANESİ YAPIN’
Cumhuriyet gazetesinden Sarp Sağkal'ın haberine göre, hastanenin kapanmasının ardından 50 kişi tazminatsız işsiz kaldı. Baytemür, hem hastaneye sahip çıkılması hem de çalışanlarının haklarını alabilmesi için Sağlık Bakanlığı ile görüşeceklerini belirtti. Baytemür, pandemi sonrası 2025 yılına kadar dünyada 6.3 milyon tüberküloz (verem) hastası olabileceğine yönelik açıklamalara dikkat çekerek, hastanenin tüberküloz vakalarıyla mücadelede kullanılabileceğini söyledi.

‘ANKARA’DA TEK HASTANE’
Baytemür, “Bu hastane uzun yıllar akciğer hastalıklarıyla mücadele etmiş bir hastaneydi. Özel bir hastane ama arsası valilik tarafından verilmiş ve uzun süredir kamu yararına çalışan bir hastane. Ayrıca Ankara Kalesi’ne çıkarken bulunan tek hastaneydi” dedi. Pandemi döneminde böyle bir hastanenin kapatılmasının uygun olmadığını vurgulayan Baytemür, “Biz buranın iyileştirilerek yeniden açılmasını, bakanlığın devralmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ