Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e yönelik olarak Sabah'taki yazı sonrası Gül'e destek verenler arasında Şamil Tayyar da yer aldı. Pelikancıların hedef aldığı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül üzerinden devam eden yargıda FETÖ yapılanması tartışmaları boyut değiştirerek "Pelikancılar" tartışmasına döndü.

ŞAMİL TAYYAR SAHNEDE

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün hedef alındığı Sabah gazetesindeki yazı sonrası, Gül'e sosyal medyada destek kampanyası başladı. Gül'e destek verenler arasında eski Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da yer aldı. Tayyar’ın paylaştığı tweet şöyle;

‘YEDİRMEYİZ’
“Tebrikler sevgili bakanım, tebrikler Gaziantep’in yiğit evladı. Biz sizi biliyoruz, mücadelenize şahidiz, parti içinde ve çevresinde kümelenmiş çete artıklarına sizi yedirmeyiz. Yolunuz açık olsun.”

ARDINDAN ERDOĞAN’I ZİYARET

Tayyar, sosyal medya hesabından "Parti içindeki Pelikan çetesine ve artıklarına sizi yedirmeyiz" sözleriyle Gül'e desteğini açıkladı. Açıklamadan hemen sonra Beştepe'ye çıkan Şamil Tayyar'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüp ziyarete ilişkin fotoğrafı Twitter hesabından yayınladı.

İddiaya göre, Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmede Pelikancıları şikayet etti. Kulislerde Ak Parti içinde birçok önemli ismin de bu yapıdan rahatsız olduğu dillendiriliyor.

Kaynak: Milligazete

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ