Fatih Altaylı, Habertürk'te 'Dul avrat mı salmonella mı?' başlığıyla yayımlanan yazısında AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay'ı eleştirdi. Altaylı, harf devriminin amacıyla ilgili olarak "Bin yıllık tarihimizle ama özellikle de İslam'la bağımızı koparmaktı. Bunun aynısını Stalin yaptı" görüşünü dile getiren AK Parti Ardahan Milletvekili, Prof. Dr. Orhan Atalay'a tepki gösterdi.

‘ATATÜRK DÜŞMANI’

Altaylı, Atalay'ın harf devriminin amacıyla ilgili kullandığı "Bin yıllık tarihimizle ama özellikle de İslam'la bağımızı koparmaktı. Bunun aynısını Stalin yaptı" ifadesine atıfta bulunarak "Atatürk düşmanı profesör seviyeyi düşürdükçe insanın içinden yazmak gelmiyor. O seviyeye inemiyor insan. Kolay değil. Belki yaşlandık ondandır" dedi. Altaylı, şöyle devam etti:

‘ERDOĞAN’A DİKTATÖR DİYOR AMA HALA AKP’DE’
"Atatürk’e Stalin deyip, üniversitesinde okuyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘diktatör’ deyip partisinde siyaset yapan adama zaten ne diyebilirim ki? Yine de minik bir şey söylemek lazım. Bir hatırlatma. Profesör efendi kendini överken ve kendisine cahil dememe kızıp cahil olmadığını anlatmaya çalışırken ‘5 dili anlayıp yazabilen adam’ olduğunu söylüyor.”

‘BU VATANDAŞIN PROFESÖR OLDUĞU ÜLKEDE CEP TELEFONU ORDİNARYÜS OLUR’

“Profesör Bey bilsin ki, cebindeki telefon, kullandığım otomobil ondan daha iyi durumda. Cep telefonumuz en az 10-15 dilde yazabiliyor ve anlayabiliyor. Otomobilimin bilgisayarı da 7 dili ana dili gibi yazıp konuşabiliyor. Bu vatandaşın profesör olduğu ülkede benim otomobil hayda hayda profesör, cebinizdeki telefon ise rahatlıkla ‘Ordinaryüs profesör’ olabilir. Diyeceksiniz ki, ‘Ama telefonun ve otomobilin düşünemiyor ki’. Evet işte. Tam tamına aynı durum."

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ