Politika
13 Haziran 2021 ( 8611 görüntülenme )

Tantan 'Hepsini Teslim Edin'

Günboyu'nda yer alan habere göre; Yurt Partisi Genel Başkanı, eski İçişleri Bakanı, efsane polis müdürü Sadettin Tantan önemli açıklamalarda bulundu. Saadettin Tantan, ortaya atılan iddiaların hem iktidarın, hem muhalefetin, hem de bürokrasinin iç içe birlikte ele alması gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

‘ÇOK ŞEY ORTAYA SERİLECEK’

“ Ortaya atılan iddialar örgütlü suçu derebeylerinin bütün örgütsel yapısını aşağı yukarı ortaya çıkarmış durumda. Kendi ifadesiyle 'örgütsel alt yapının ben en altındayım yukarı çıkma şansım da yok' demek istiyor. 'Ben bu sistemin aslında en alt seviyesindeki birisiyim. Benden daha üst seviyede bu sisteme bulaşmış, kirlenmiş bir yapı var' diyor. 'Siz zenginleştiniz' derken dikkat edilirse 'ben bütün kazandıklarımı dağıttım, kendime fazla ayırmıyorum, sizin gibi aç göz değilim, siz hepsini cebinize atarken, ben dağıtıyorum, siz doymuyorsunuz' demeye getiriyor.

‘HEPSİNİ ADALETE TESLİM EDİN’
“Bana göre Sedat Peker üzerinden Türkiye çok şey ortaya serilecek. Kendi yaşadıklarını, hafızasındakileri anlatıyor. Erdoğan da bunları biliyor ama bir şey yapamıyor, bir şey yapma şansına da sahip değil. Emir komuta zincirinde gücü kalmış gözükmüyor. Acilen yapılması gereken tek şey; bu kirliliğe bulaşmış siyasetçi, medya mensubu, iş adamı kim varsa hepsi adalet sistemine teslim edilecek. Türkiye'de kirlilik uluslararası boyuta taşınmış durumda. Bütün dünyada siyasetin kirliliği tartışılıyor. Türkiye bunu daha sert ve acı yaşıyor.”

‘MUHALEFET HAREKETE GEÇMELİ’
“ Muhalefet partilerinin iktidarın yok sayma tutumu karşısında atacağı adımlar var. TBMM'de soruşturmaların süratli yapılabilmesi bakımından Türkiye'nin yasal, kurumsal alt yapıların oluşması adına iktidar sahiplerini zorlayacak kanun tekliflerini TBMM'ye sunmaları gerekiyor. Türkiye'nin acil ihtiyacı erken seçim ise tamam ama bu adalet zemininde olacaksa milletin iradesi sandığa yansır. Devlet imkanları doğrultusunda iktidarın kontrolünde olacaksa muhalefetin kazanma şansı olmaz. Bunu da görmek gerekiyor. Muhalefet temsilcilerinin bunu iyi düşünmesi gerekiyor."

Kaynak: Ajanslar/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ