İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kızılay yöneticilerinin maaşlarının yer aldığı listeyi sosyal medya hesabından paylaştı. Öte yanda İzmir depremİnin hemen sonrasında Samsun AKP Kongresine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘AKP’ye üye yapğın, seçimden önce seçimi kazanalım’ dedi. Bu arada Kızılay yardım kampanyası başlattı ve vatandaşlardan acilen ‘kuru gıda yardımı’ istedi.

ENSAR VAKFINA KIZILAY ÜZERİNDEN BAĞIŞ
Elazığ depreminin ilk gününde yurttaşlara “Para yardımı yapın” çağrısıyla tepki çeken Kızılay’ın, yurtlarında çocuklara cinsel istismar olaylarıyla gündeme gelen Ensar Vakfına 7 milyon 925 bin dolar bağışta bulunduğu ortaya çıkmıştı.

KIZILAY’DA MÜDÜRLERE BÜYÜK MAAŞ
İzmir depremiyle tekrar bağış çağrısı yapan Kızılay'ın yönetim kadrosunun ne kadar maaş aldığı ve hangi kadrolarda kaç kişinin istihdam edildiği yeniden gündeme geldi. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ise Kızılay’ın başlattığı yardım kampanyalarına yönelik yaptığı paylaşımda, kurumun yöneticilerinin maaşlarının bulunduğu bir listeyi Twitter hesabından paylaştı. Türkkan, “Kızılay bu müdürlerin maaşlarını ödemek için sizden para istiyor” sözleriyle tepki gösterdi.

KIZILAY VATANDAŞLARDAN ACİL YARDIM İSTİYOR
Öte yanda Kızılay yardım kampanyası başlattı ve vatandaşlardan acilen ‘kuru gıda yardımı’ istedi. Kızılay, İzmir için acil ihtiyaç listesini açıkladı. Kızılay Adana Şubesi Başkanı Ramazan Saygılı “"Acil ihtiyaç listesi gıda kolisi, hijyen seti, nohut, pirinç, bulgur, kuru fasulye, kırmızı ve yeşil mercimek, sıvıyağ, salça, konserve ile piknik kahvaltılık malzemeden oluşuyor” dedi.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ