Kayseri Melikgazi Belediyesi’nin AKP’li başkanı, “Evliyalar Günü” için tam 50 kazan etli pilav dağıttı. Muhalefetin “Tabelaya T.C. koyalım” önerisini ise “Maddi külfeti fazla” diye reddetti.

T.C. İÇİN PARA YOK AMA ETLİ PİLAVA VAR

Kayseri'nin AKP'li Melikgazi Belediyesi'nde “T.C.” tartışması çıktı. Kayseri'nin AKP'li Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, muhalefetin “Belediye tabelasına T.C. ibaresi konulsun” talebini redettti. Palancıoğlu, “Araştırdık, maliyetinin yüksek olacağına dair görüş oluştu. T.C. ibaresini takarsak tüm evraklarda, yazışmalarda, logolarda değişiklik yapmak lazım, bunun da maddi külfeti fazla” dedi.


CHP’Lİ VEKİL: ‘PARASINI BEN VEREYİM'
Palancıoğlu'nun, bu açıklamasından bir gün önce ‘'Evliyalar Günü” nedeniyle belediye kesesinden 50 kazan etli pilav pişirtip dağıttığı ortaya çıktı. Belediye tabelalarına T.C.'nin eklenmesi önergesini veren CHP'li Belediye Meclis Üyesi Halil Yağmur, “Başkan bir gün önce belediye bütçesinden 50 kazan etli pilav pişirtti ve dağıttı. Başkan, bu etin, bulgurun, yakıtın maliyetini düşündü mü ki, şimdi T.C.'nin maliyetini düşünüyor” dedi. Konuyu TBMM gündemine getiren İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Parasını ben vereyim, yeter ki o ibare oraya yazılsın” açıklaması yaptı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ