9590 görüntülenme 11 Ocak 2022
Suudi Arabistan'da Rio Karnavalı'nı aratmayan görüntüler büyük şaşkınlığa yol açtı. Suudi yetkililer, muhafazakar Cizan kentindeki turizm festivalinde samba dansçılarının bacaklarını ve bellerini açıkta bırakan kıyafetlerle nasıl sokakta gösteri yapabildiğini anlamak için soruşturma başlattı.

KİMSENİN HABERİ YOKMUŞ
Şeriat kurallarının hakim olduğu Suudi Arabistan'da samba dansı krizi patlak verdi. Ülkenin güneyindeki Cizan kentinde bir turizm festivalinde üç kadın samba dansçısının yarı çıplak bir şekilde sokaklarda dans ederek gösteri yapması, büyük bir şaşkınlıkla karşılanmıştı. Birçok kişi bunun Suudi yönetiminin son dönemde attığı liberalleşme adımlarının bir parçası olduğunu sandı ama gerçek daha sonra açığa çıktı. Ülkenin en muhafazakar kentlerinden biri olan Cizan'daki samba gösterisiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

KİM YAPTI, SORUŞTURULUYOR

Yetkililer şimdi, dansçıların bacaklarını ve bellerini açıkta bırakan kıyafetlerle nasıl sokakta gösteri yapabildiğini araştırıyor. Gösteri ülkede büyük yankı uyandırırken, medyada dansçıların sansürlenmiş fotoğraflarıyla beraber bu olayın ülkedeki Covid vakalarının artmasına yol açtığı yorumları da yayıldı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ