Sinan Oğan, "Türkiye'yi Araplaştıracağız, Arap mahalleleri kuracağız" ifadelerini kullanan Yeni Şafak gazetesi eski yazarı Müfid Yüksel'e tepki gösterdi. Bunun üzerine Suudi Arabistan'ın finanse ettiği İngiltere merkezli Independent'ın Türkçe servisi "Türkiye'yi Araplaştıracağız" ifadelerini kullanan Müfid Yüksel'e tepki gösteren Sinan Oğan'ı hedef gösterdi.

YÜKSEL ‘TEHDİTLERİ SİNAN OĞAN ORGANİZE EDİYOR’

Daha önce de, MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in özel kalem müdürlüğünü yapan Şevket Bülent Yahnici’nin oğlunun benzer tehditte bulunduğunu savunan Yüksel, bu tehditlerin kendisine Sinan Oğan’ın yönlendirmesiyle geldiğini öne sürdü.Araplık üzerine Peygambere saldırdıklarını iddia eden Yüksel, söz konusu tweetini de bu saldırılara tepki olarak yazdığını söyledi.

OGAN: HERKES HADDİNİ BİLSİN

Sinan Oğan ise Yüksel’e yönelik tehditleri kendisinin organize ettiği iddiasını yalanladı. “Benim öyle ekiplerim mi varmış” diye soran Oğan, “Abesle iştigal etmesinler. Sosyal medyadan bir paylaşım yaptı ben de sosyal medyadan ‘Türkiye’yi Araplaştıramazsınız kardeşim’ dedim. Bunun tehditle ne alakası var. Benim yaptığım paylaşımda suç unsuru var mı ona bakılır. Ben bir zihniyeti eleştirdim. Herkes haddini bilsin” dedi.

OGAN: ASPARAGAS GAZETECİLİK

Söz konusu habere tepki gösteren Oğan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Müptezelin birisi "Türkiye'yi Araplaştıracağız, Arap mahalleleri kuracağız" diye twit atınca insanlar da sosyal medyadan tepki göstermiş. @nevzatcicek yönetiminde @TurkishIndy bu müptezelin saçmalıklarını haber yapmış! Siz asparagas ve dedikodu gazeteciliği mi yapmaya başladınız?" ifadelerini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ