Genel
21 Haziran 2018 ( 2005 görüntülenme )

İŞE BAK!.. "ERDOĞAN KAZANSIN BİZ KAZANALIM"

Türkiye'deki nüfusu 4 milyona yaklaşan Suriyeliler, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'ın seçilmesini istiyor. İstanbul Suriyeliler Toplum Birliği Başkanı Dr. Hamitoğlu, "Muhalefetin 'Suriyelileri göndereceğiz' sözleri onları korkutuyor" dedi.


İstanbul Suriyeliler Toplum Birliği Başkanı Dr. Mustafa Hamitoğlu, yaklaşık 4 milyon Suriyelinin kendi istekleri doğrultusunda burada bulunmadıklarını, zorunlu bir şekilde Türkiye'ye sığındıklarını söylerken şu ifadeleri kullandı:

'ERDOĞAN'I DESTEKLİYORUZ'

"Suriyeli sığınmacıların çoğu seçimi korku ve endişe ile takip ediyor. Muhalefetin gösterdiği adayların, seçim meydanlarında 'Suriyelileri göndereceğiz' şeklindeki açıklamaları doğal olarak bu insanları korkutuyor. Dolayısıyla herkes şu andaki iktidarın ve istikrarın devamını istiyor. 4 milyon Suriyeli, Türkiye'de seçmen olsaydı büyük ihtimalle AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için oy kullanırdı. Tabii ki farklı düşünenler de vardır. "

"Ancak çoğunluğu kaderlerini Cumhurbaşkanın kaderine bağlamış durumda. O nedenle herkes Erdoğan'ın yeniden seçilmesi için dua ediyor." Başbakan Binali Yıldırım, dün yaptığı açıklamada vatandaşlık verilen 30.000 Suriyelinin oy kullanacağını söylemişti."

'BİZ SURİYELİLER ERDOĞAN'I İSTİYORUZ"

"Seçim sonuçlarını merakla takip ediyoruz. Tabii ki Türkiye'de var olan istikrarın ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerden zaferle çıkmasını istiyoruz. Olası bir yönetim değişikliği birçok sorunu da beraberinde getirecek. Özellikle Türkiye'de yaşayan biz Suriyeliler geleceğimizi kestiremediğimiz için endişe içindeyiz. Türkiye'nin ve bölgenin istikrarı için var olan hükümetin devamından yanayız."

"ERDOĞAN KAZANSIN BİZ KAZANALIM"

"Çevre ülkelerdeki iç savaş, terör ve ekonomik nedenlerle Türkiye'ye gelen çok sayıda mültecinin de kaderinin belirleneceği bir seçim olacak. Hükümet değişikliği durumunda Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen milyonlarca sığınmacı için sıkıntılı bir durum ortaya çıkar. Ama kanaatim Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden seçimleri kazanacağı yönünde." 

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ