Ana Sayfa
18 Aralık 2016 ( 4904 görüntülenme )

Suriye'den Muhaliflere ŞOK!..

Muhaliflerin kimyasal silah kullandığı iddiası...


Suriye'nin Halep kentinde aralarında hasta ve çocukların da bulunduğu binlerce sivil, buz kesen havada tahliye için beklerken, Esad cephesinden kritik bir hamle geldi.

Suriyeli yetkililer, muhaliflerin Halep yakınlarında sivillere karşı kimyasal gaz kullandığını gösterdiği iddia edilen belgeleri, Lahey merkezli Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’ne teslim etti.

KİMYASAL SİLAH
Rus Russia Today yayın organının haberine göre; hardal gazı içeren top mermisi numuneleri, Lahey’e gönderilmek üzere direktörlüğünü Ahmet Üzümcü’nün yaptığı örgütün teknik sekreteryasına teslim edildi.

ABD, Britanya, Avustralya, Slovakya ve Slovenya’dan toplam sekiz uzmanın görev aldığı kurul, Esad rejiminin talebi üzerine 12 Aralık’tan bu yana Şam’da çalışmalar yürütüyordu.

Söz konusu havan topu mermileri, bölgeyi mayından temizleyen Rus yetkililer tarafından 16 Kasım’da Halep’e bağlı Maara Umm Hawş köyü yakınlarında bulundu.

Yapılan detaylı inceleme sonucu, patlamamış ev yapımı 250 milimetrelik topun koyu renk bir sıvı içerdiği görüldü. İddiaya göre; Rus kimya uzmanları, toptan numune aldı ve mevzubahis maddenin, hardal gazı olduğunu teyit etti.(sözcü)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ