Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2457 görüntülenme )

Suriye'den Büyük Hamle: RUS ORDUSU...

Açıklama Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'den geldi...
  Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, gerekli olması durumunda Rus Ordusu’nu Suriye askerleri ile birlikte savaşmak için çağırabileceklerini söyledi.
 
Suriye televizyonuna konuşan Velid Muallim, “Şu anda Rus Ordusu ortak bir savaşa katılmıyor. Eğer böyle bir ihtiyaç olursa, bunun üzerinde çalışır ve bunu talep ederiz” dedi.
 
Velid Muallim, Rus Ordusu’nun desteğini istemekten herhangi bir endişeleri olmadığını belirtti.
 
Rusya’nın çatışmaların başladığı günden bu yana Suriye’ye zamanında yardım ettiğini kaydeden Muallim, “Rusya’nın bu yaklaşımı Batılı ülkelerin Suriye krizi ile ilgili tutumlarında etkili oluyor. Suriye Hükümeti Rusya ve İran’dan gelecek her türlü siyasi çözüm önerilerine açık” şeklinde konuştu.
 
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, daha önce yaptığı açıklamada, Suriye’nin ihtiyacı olması durumunda gerekli yardımı yapabileceklerini söylemişti.
 
Suriye’de Rus askeri varlığı konusunda herhangi bir gizli durum olmadığını ifade eden Lavrov, “Bizim askeri teknik personelimiz ihraç ettiğimi silahların kullanımı ile ilgili orada eğitim desteği veriyor” değerlendirmesinde bulunmuştu.
 
Suriye’ye askeri mühimmat desteği veren Moskova, bölgede hava alanlarının genişletilmesi ve askeri teknik eğitim çalışmalarında yer alıyor. Rusya bölgede operasyonlara katıldığı yönündeki iddiaları ise reddediyor.
 
Mart 2011’den bu yana devam eden savaşta 250 bin kişi hayatını kaybederken, 4 milyon kişi ülkelerini terk etmek zorunda kaldı.
 
Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre 7,2 milyon kişi de ülke içinde yer değiştirdi(Rudaw).

ANLAŞILAN O Kİ, ABD'NİN BOP PROJESİ KENSİNE SURİYE'DE UYGULAMA ALANI BULMAKTA ZORLANACAK!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ