Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2441 görüntülenme )

Sur Şehitleri Memleketlerine Uğurlandı

Şehitlerimiz son yolculuğuna uğurlandı...
 Sur'da PKK'lı teröristlerle girdikleri çatışmada şehit düşen 3 asker, Diyarbakır Asker Hastanesi'ndeki törenin ardından memleketlerine gönderildi.

Diyarbakır Sur’da dün teröristlerle girdikleri çatışmalarda şehit olan Jandarma Uzman Çavuşlar Osman Öz, Yusuf Alsancak ile uzman onbaşı Kadir Genç, Diyarbakır`da düzenlenen törenle gözyaşları arasında memleketlerine uğurlandı.

Şehit Uzman Çavuş Öz`ün 14 yaşındaki oğlu Fehmi Öz, babasını asker selamı vererek uğurladı.Diyarbakır`ın 6 mahallesinde sokağa çıkma yasağı süren merkez Sur İlçesi`nde dün güvenlik güçleri ile PKK`lı teröristler arasında çıkan çatışmalar sırasında Jandarma Uzman Çavuşlar Osman Öz, Yusuf Alsancak ve Jandarma Uzman Onbaşı Kader Genç şehit oldu.Şehit 3 asker için bugün Diyarbakır Asker Hastanesi`nde uğurlama töreni düzenlendi. Törene Vali Hüseyin Aksoy, 2`nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, 7`nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, askeri erkanlar, şehitlerin silah arkadaşları ile aileleri katıldı.
Şehitlerden Uzman Çavuş Osman Öz`ün eşi Gülden, çocukları 14 yaşındaki Fehmi, 8 yaşındaki Ahmet ile 1 yaşındaki Elif, askerlerin yardımıyla tören alanına getirildi.Şehit Uzman Çavuş Yusuf Alsancak`ın annesi Gülseren ile babası Ali Alsancak`ı askerler teselli ederken, bekar olan şehit Uzman Onbaşı Kadir Genç`in yakınları da törene katıldı. Şehit Osman Öz`ün eşi Gülden Öz ağlayan çocuklarını sarılarak teselli etmeye çalıştı. Şehitlerin cenazelerinin ambulanstan alınarak katafalka konuşmasıyla başlayan törende şehitlerin özgeçmişleri okundu.Törende Yüzbaşı Mehmet Halef Çelikkollu, birlik adına yaptığı konuşmada, son dönemde bölücü terör örgütünün ülkemizin huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik eylemlerde bulunduğunu söyledi.

Yüzbaşı Çelikkollu, “Hukuku, insan temel hak ve özgürlükleri, eşitliği, demokrasiyi dilinden düşürmeyen ancak devletin sunduğu tüm bu haklardan faydalanarak insanlığa, hukuka, demokrasiye ve özgürlüğe tamamen aykırı ve ters en alçak cinayetleri işleyenler ve bu cinayetlere alkış tutanlar şunu asla unutmasınlar Türkiye Cumhuriyeti devleti kanunları önünde yaptıkları bu caniliklerin hesabını mutlaka vereceklerdir” dedi.

DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ