Politika
13 Eylül 2021 ( 139 görüntülenme )

Sular Kaynıyor 'Ortak Sahnede'

Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan'a ait “Nanoksia” adlı şirketin, bakanlığa piyasanın üzerinde bir fiyata dezenfektan sattığı ortaya çıkmıştı. Bakan Pekcan'ın eski ortağı suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, "Şüpheli Nanoksia şirketi yetkilileri, üretilen dezenfektanlarda mantarlaşma, etken sorunu olduğunu, bunu gidermek için ruhsat dışı kimyasallar karıştırıldığını ifade etmişlerdir." iddiası da yer aldı.

‘NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK’
Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan'a ait “Nanoksia” adlı şirketin eski ortağı “Komtek İletişim Teknolojileri” adlı şirket, Pekcanların şirketi hakkında suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan suç duyurusu dilekçesinde, TCK 157 ve 158 maddeleri öne sürülerek “Nitelikli Dolandırıcılık Suçu” işlendiği iddia edildi.

‘4.7 MİLYON LİRA ZARAR’
Pekcanların eski ortağı olan şirketi, 4.715.000.00 TL zarara uğrattığı öne sürüldü. Noter yoluyla paranın talebine olumsuz yanıt verildiği belirtildi. Pekcanların şirketinin ayrıca ortağı olduğu şirkete satış için “ayıplı dezenfektanlar” verdiği ve bu durumun bildirilmesine rağmen gereğinin yapılmadığı öne sürüldü. Dilekçede bozulan ürünlerle ilgili şu iddialar ortaya atıldı:

‘İMHA EDİLMESİ GEREKEN ÜRÜNLER YENİDEN PİYASAYA SÜRÜLDÜ’
“Şüpheli Nanoksia şirketi yetkilileri, üretilen dezenfektanlarda mantarlaşma, etken sorunu olduğunu, bunu gidermek için ruhsat dışı kimyasallar karıştırıldığını ifade etmişlerdir. Ekte bulunan videoda mantarlaşmış ambalajlı ürünlerin imha edilmesi gerekirken edilmeyerek, Nanoksia'nın İstanbul merkezli ofisinde yıkandığı ve süzülüp tekrardan ambalajlandığı görülmektedir.”

‘NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK’
“Şüphelinin TCK madde 157-158 devamında düzenlenen dolandırıcılık suçunun nitelikli halinden cezalandırılması amacıyla hakkında iddianame düzenlenerek kamu davası açılmasının talep edilmesini, şüpheli hakkında kamu davası açılması halinde kamu davasına müşteki sıfatı ile kabulüme karar verilmesini arz ve talep ederim.”

Kaynak: Ajanslar/ KRTTV

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ