Politika
08 Ekim 2021 ( 11358 görüntülenme )

Sular Isınıyor 'Erdoğan Aday'

AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne göre ikinci kez aday olabileceğinin altını çizdi. Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

‘ŞAİBE OLUŞTURUYORLAR, HERKES İKİ KEZ SEÇİLEBİLİR’
“‘Bir daha aday olabilir mi, olamaz mı?’ tartışmasını başlatarak, bir şaibe oluşturma peşindeler. Bu tarz açıklamalar yapılarak milletimizin kafası karıştırılmak isteniyor. 2017 Nisanı’ndan sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi devreye girmiştir. 2017’den sonra yeni sisteme göre herkes 2 kez cumhurbaşkanı adayı olabilir.”

ERDOĞAN İKİNCİ KEZ ADAY OLABİLİR Mİ
Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi eski Genel Başkanı ve hukukçu Mustafa Kamalak TV5'te yayımlanan Kulis Ankara programına konuk oldu. Kamalak, yeni anayasa hazırlığı, mevcut hükümet sistemi ve Erdoğan'ın yeniden Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

‘ERDOĞAN ADAY OLAMAZ, ERKEN SEÇİM HARİÇ’
Kamalak, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üçüncü kez aday olup olamayacağı konusunda "Eğer gerçekten seçimler 2023'te, vaktinde yapılacak olursa Tayyip Bey anayasaya göre aday olamaz. Meclis erken seçime karar verirse o zaman Sayın Cumhurbaşkanı üçüncü defa aday olabilir. Başka yolu yok" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ