Genel
20 Ağustos 2019 ( 1419 görüntülenme )

Tepki Var: 'ONLARA %40 MEMURA %4'

Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyelerine yüzde 40 zam yapılmasına rağmen memurlara yüzde 4 zam teklifinde bulunulduğuna dikkat çekerek “Bülent Arınç pazarlık etseydi sonuç ne olurdu?” dedi.

ONLARA %40 MEMURA %4

Bülent Arınç, Cemil Çiçek ve Mehmet Ali Şahin gibi AKP’li isimlerin içinde olduğu Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyelerine yüzde 40 zam yapılmasına rağmen memura yüzde 4 zam yapıldığına dikkat çeken Muratoğlu, “Bülent Arınç pazarlık etseydi sonuç ne olurdu?” dedi.  Muratoğlu, “Aslan miyav dedi Memur-Sen kükredi!” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı.

'TİYATRO MU BU'

“Gecenin köründe hükümetten memura iyileştirilmiş zam teklifi geldi. 2020 yılı için yüzde 4+4 zam yapalım denildi. Memur-Sen kükredi, isyan etti, kesinlikle kabul edilemez dedi! Bilmesem, “vay arkadaş” diyeceğim. Tiyatroyu seyredip sonunu merak edeceğim."

'ERDOĞAN'A %26, ÜYELERİNE %40,MEMURA %4'

"Cumhurbaşkanı'nın maaşına yüzde 26 zam yapıldı. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturulan halen ne iş yaptığı belli olmayan Yüksek İstişare Kurulu daha ilk toplantısında kendi maaşlarına yüzde 40 zam yaptı! Ya memur? Yüzde 4+4!
Kurul üyesi Bülent Arınç'a kendi maaşına yaptığı zam soruldu; “Milletvekili ne kadar alıyor, emeklisi ne kadar alır, seni ne ilgilendiriyor kardeşim?” diye cevap verdi, kesmedi “Ne diye bir takım edepsizler yorum yapsın!” diyerek mum dikti."

Kaynak Yeniçağ: 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ