5787 görüntülenme01 Nisan 2020
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Devlet, vali izin vermeden banka numaraları açıklayıp 'ben yardım topluyorum' derseniz başka devlet, yeni hükümet oluşturmak istiyorsunuz" dedi. Bakan Soylu, şunları söyledi:

‘BAŞKA DEVLET, BAŞKA HÜKÜMET OLUŞTURMA İSTİYORLAR'
* Devlet, vali izin vermeden banka numaraları açıklayıp ‘ben yardım topluyorum’ derseniz başka devlet, yeni hükümet oluşturmak istiyorsunuz. Biz kumda oynamıyoruz, devlet yönetiyoruz! Herkes devletin kaidelerine uymak zorundadır.

‘TEŞKİLATLARDA POZİTİF ÇIKAN PERSONEL VAR’
* Şu ana kadar emniyet teşkilatımızda 30, jandarma teşkilatımızda 18 ayrıca 4 kaymakamımız, bir valimiz ve yine diğer teşkilatlarımızda salgınla karşı karşıya kalan, bir bölümü semptom gösteren bir bölümü de pozitif çıkan mesai arkadaşlarımız var. Şu anda 21 ilimizde 50 belde, köy ve mezrayı karantinaya aldık.

KIRKLARELİ VALİSİ’NİN TEST SONUCU POZİTİF ÇIKMIŞTI
Kırklareli Valiliği, Vali Osman Bilgin’in corona virüsü testi sonucunun pozitif çıktığını açıklamıştı. Valiliğin açıklamasında, “Valimiz Sayın Osman Bilgin kendisini 14 gün süre ile vali konağında izole altına almıştır ve izole süresince Vali Konağından fiili olarak Valilik görevini yürütecektir” denilmişti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ