Ankara Elmadağ Belediye Başkan Adayı Nuri Yurdakul, geçtiğimiz günlerde baskıyla adaylıktan çekilmişti. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, belediye başkan adaylarının baskıyla geri çektirildiği Elmadağ'da miting yaptı.

Elmadağ'da bugün miting yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tehditvari söylemlerine tepki gösterdi. Karamollaoğlu, Soylu’nun görevden almakla tehdit ettiği konuşmasını hatırlatarak, “Alırım görevden diyor. Sen kimsin yav! Sen kimsin?” dedi. Karamollaoğlu şunları söyledi:

‘ZORLA İNSAN TRENE BİNDİRİLİR Mİ’

"Sayın Cumhurbaşkanı "Bu trenden inen bir daha binemez" diyor. Peki nasıl oluyor da bizim Elmadağ Belediye Başkan adayımız zorla bu trene bindirilmeye çalışıyor. Ben anlayamıyorum. Bu ne kadar şaşkın, ne kadar telaşlı olduklarının işareti. Bugün bu baskı altında adaylıktan çekildim diyen kardeşimizin sözlerini dikkatle dinledim. Sayın Cumhurbaşkanının söyledikleri ile hiç bağdaşmıyor.”

‘8 SAAT TUTSAK EDİLDİ’

“ Sayın Cumhurbaşkanı teröre bulaştıkları için onlardan ayrıldı diyor, böyle bir şey yok, böyle bir şey de demedi. Sadece 8 saat evine gönderilmedi. 8 saat tutsak bir durumda kaldı. Ancak sayın Cumhurbaşkanı ile dünkü yapılan mitinge katıldığı zaman kendi evine dönebildi. Böyle bir seçim Türkiye'de 1950'den beri hiç yaşanmadı."

‘SEN KİMSİN YAV’

"İçişleri Bakanı militan gibi davranıyor" diye konuşmasını sürdüren Karamollaoğlu, "Alırım görevden diyor. Sen kimsin yav! Sen kimsin? Açıkça seçime giderken seçime müdahale etmek sana hangi gururu hangi iftira edeceğin ahlaki değerleri kazandırır yahu? Allah'tan korkmak icap eder. Seçime gidiyoruz. Senin vatandaş üzerinde elinde bulundurduğun yetkiyle baskı kurma yetkin yok! Yapamazsın! Yaparsan suç işliyorsun demektir”.

‘BUNUN BİR BEDELİ OLMALI’

“Ve yapıyor bunu. Bu millet bunun cevabını vermeli. Biz böyle bir ülkede yaşayamayız. Savaşa gitmiyoruz, seçime gidiyoruz, seçime... Sadece üstelik genel yönetimde de bir tavır almıyoruz. Mahalli seçimleri kimler yönetecek buna karar vereceğiz. Bu söylediğimizin aynısını sayın Cumhurbaşkanı söylemedi mi? Ekonomiyi belediye başkanları düzeltemez dedi. Ekonominin sorumlusu benim dedi. Hay Allah razı olsun Yahu. Biz de senin bunu itiraf etmeni bekliyoruz. 1 yılın sonunda domatese, patatese muhtaç hale geldi. Borç batağındayız." şeklinde konuştu.

Kaynak: milligazete

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ