Politika
10 Eylül 2019 ( 5214 görüntülenme )

Soylu'ya Mesaj: 'İNANMIYORLAR'

Nagehan Alçı, Diyarbakır'a giderek, orada yaşayan vatandaşların kayyumla ilgili görüşlerini ve Diyarbakır annelerini köşesine taşıdı. Alçı, "HDP’ye muhalif olan AK Partili insanlarla konuştum. Onlar da sandığa güvenlerinin azaldığını söylediler." ifadelerini kullandı. Alçı'nın yazısından eleştirel bölümler şöyle:

‘DEVLET GÖNDERDİ, BU BİR OYUN’ DİYORLAR

İlk olarak daha önce tanık olmadığım sessizlikle başlayayım. Diyarbakır sokakları bir tuhaf sessiz. Sanki insanların ses düğmesi kısılmış. Ancak araya tanıdık sokunca konuşmaya başlıyorlar. Anneler konusunda önce hep olumsuz yaklaşımlar gördüm. “İnanmıyoruz, devlet gönderdi onları. Bu bir oyun” minvalinde yorumlar...”

‘ARTIK İNANMAZ OLDUK’

“Ancak daha sonra sohbet örgüt için dağa çıkan gençlerin arkalarında bıraktığı ailelerine gelince ve ben annelerden dinlediklerimi anlatınca “Aslında onların acısına sahip çıkarız ama artık hiçbir şeye inanmaz olduk” yorumlarını işittim. Bakın bu yorumu yapanların içinde muhafazakar ve AK Parti eğilimli Kürtler de var.”

‘KAYYUMU DESTEKLEYENLERİN ÇOK AZ’


Peki insanlar mutlu mu? Hayır! Kayyum kararlarını destekleyen çok az. HDP’ye oy verenler kendilerini hiçe sayılmış hissediyorlar. HDP’ye muhalif olan AK Partili insanlarla da konuştum. Onlar da sandığa güvenlerinin azaldığını söylediler.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ